Kort do padla

– Zaczynamy od jednego kortu, ale mamy nadzieję, że w przyszłości na terenach POSiR pojawi się ich więcej – mówi dyrektor POSiR, Łukasz Miadziołko. – W bowling, tenisa, siatkówkę plażową można pograć w wielu miejscach w Poznaniu, ale w padla na razie tylko u nas. Liczę, że nasze działania pozwolą wprowadzić modę na uprawianie tej konkurencji.

Padel to sport podobny do tenisa. Gra odbywa się na korcie o sztucznym podłożu, o wymiarach 20x10 m. Piłki i rakiety różnią się nieco od tenisowych. Dyscyplinę wymyślono w 1962 roku w Meksyku. W Europie rekordy popularności padel bije w Hiszpanii, gdzie sport ten uprawia kilka milionów osób w wieku od 4 do ponad 80 lat. Coraz popularniejszy staje się również w Skandynawii i to właśnie współpraca z partnerami z Finlandii pozwoliła na uruchomienie obiektu na Ratajach.

Powstały właśnie kort na osiedlu Piastowskim to efekt kooperacji POSiR oraz fińskiego inwestora – spółki Niesta. W ramach współpracy Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zajęły się przygotowaniem gruntu. Po stronie partnerów z Finlandii było zamontowanie kortu i dostarczenie sprzętu do gry.

Chętni do gry mogą korzystać z kortu w dni powszednie od 7.00 do 22.00, a w soboty, niedziele i święta od 8.00 do 21.00. Na miejscu można wypożyczyć rakiety oraz piłki. Kort jest odkryty, a praktyka z krajów, w których dyscyplina rozwija się dynamicznie, pokazuje, że w padla przy dobrych warunkach pogodowych można grać także zimą.

Cennik

Do 31 marca 2023 roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą udostępniały nowy kort w promocyjnej cenie zgodnie z poniższym cennikiem.

poniedziałek-piątek

07:00 – 12:00: 40 zł / godz.
12:00 – 16:00: 30 zł / godz.
16:00 – 22:00: 40 zł / godz.

sobota, niedziela i święta

8:00 – 16:00: 40 zł / godz.
16:00 – 21:00: 30 zł / godz.

wypożyczenie rakiety: 15 zł / godz.
wypożyczenie piłek:15 zł / godz.

Dojazd

Kort do padla znajduje się w ośrodku tenisowym Oddziału POSiR Rataje na os. Piastowskim 106 A. W pobliżu obiektu przebiega Wartostrada. Wygodny dojazd komunikacją miejską: do przystanku Rondo Starołęka. Dojazd dla samochodów: od ul. Zamenhoffa drogą przy Zespole Szkół Samochodowych. Obiekt posiada parking na około 20 aut.

kort do padla - ludzie grają na korcie
kort do padla - ludzie grają na korcie
kort do padla - ludzie grają na korcie
kort do padla - ludzie grają na korcie
kort do padla - ludzie grają na korcie