W trakcie meczu

Chwiałka Volley 2022 rozpoczęła się w czwartek od Licealiady chłopców, w której wystartowało 29 par. Po kilku godzinach zmagań pierwsze miejsce zajęli Patryk Michalski i Hubert Juszczak z Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych. W finale pokonali oni Wojciecha Marczewskiego i Filipa Domagalskiego z IX Liceum Ogólnokształcącego. Te dwie drużyny awansowały do rozgrywek wojewódzkich. Na najniższym stopniu podium stanęli Mikołaj Zięba i Krzysztof Wichłacz, którzy w ostatnim meczu pokonali Kacpra Drozdka i Patryka Mikulskiego (wszyscy Sportowe Liceum Ogólnokształcące). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Patryk Michalski.

Zdjęcie grupowe

Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt

W piątek na boiska wybiegło 21 drużyn żeńskich z lokalnych szkół. Na najwyższym stopniu podium stanęły Maja Winiarska i Kornelia Ziętkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego Św. Marii Magdaleny. W meczu finałowym pokonały one Oliwię Kurek i Adriannę Dopierałę (Sportowe Liceum Ogólnokształcące) 21:19. Brązowe medale zdobyły Martyna Andrzejewska i Aleksandra Herman, które w ostatnim meczu 22:20 wygrały z Oliwią Konowalską i Dominiką Grudzińską (Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego). – Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się dzisiaj wygrać, bo poziom zawodów był bardzo wyrównany – mówi Kornelia Ziętkiewicz. – Z dumą będziemy reprezentować miasto Poznań w rozgrywkach wojewódzkich – wtóruje jej Maja Winiarska, która została wybrana MVP zawodów.

Zdjęcie grupowe

Chwiałka Volley 2022

Za nami dwa dni znakomitej rywalizacji sportowej. Był to jednak dopiero przedsmak tego, co czeka na kibiców na basenie letnim Chwiałka oraz oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Już jutro na 8 boiskach zagrają 64 duety męskie. W niedzielę do rywalizacji przystąpią pary żeńskie i mieszane. – Na listach startowych mamy czołowe drużyny polskiego beach volleya – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR. – Zapraszam również do kibicowania zawodnikom z Libanu, Ugandy, Brazylii i Ukrainy – dodaje. Komplet informacji o turniejach siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR znajduje się na stronie chwialkavolley.posir.poznan.pl i w mediach społecznościowych Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji i Chwiałki Volley. Partnerami imprezy są Profi Lingua, Browar Fortuna, Kamena Poznań, Przystań-Med, Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej oraz portal napiachu.pl.