Para siatkarzy próbuje odbić piłkę
fot. B. Guziałek

Już po raz siódmy Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprosiły do Poznania najlepsze siatkarskie duety, aby wzięły udział w Chwiałce Volley. Jak zawsze odpowiedź sportowego środowiska była imponująca. W imprezie wystartowało 50 ekip młodzieżowych, 63 męskie, 44 żeńskie i 47 mieszanych. Koszalin, Bydgoszcz, Olsztyn, Wrocław i Warszawa to tylko wybrane miasta, których reprezentantów podziwiali kibice. Po czterech dniach rywalizacji poznaliśmy najlepsze zespoły.

Turniej męski Chwiałka Volley

Zawody w kategorii mężczyzn wygrali Mateusz Zięba i Igor Ciemachowski z Gdyni. W finale 2:1 pokonali oni najlepszą parę z Wielkopolski – Dominika Poznańskiego (Gostyń) i Ernesta Kaciczaka (Nowy Tomyśl). Na najniższym stopniu podium stanęli Tomasz Jaroszczak (Poznań) i Martin Chiniewicz (Warszawa). Czwarte miejsce wywalczyli Damian Gajewski (Warszawa) i Piotr Kołtuński (Dąbrowa Biskupia). – Naszym celem było poprawienie wyniku z zeszłego roku, kiedy to zajęliśmy trzecie miejsce. Cieszę się, że się udało – mówi Mateusz Zięba. – Zwykle występujemy z innymi partnerami, ale tak się złożyło, że w Poznaniu ponownie połączyliśmy siły i dało nam to zwycięstwo w turnieju – dodaje Igor Ciemachowski.

Turniej mikstów Chwiałka Volley 2022

W niedzielę rano na boiska wybiegły pary mieszane. Podobnie jak w innych kategoriach zawodnicy rywalizowali jednocześnie na dwóch obiektach – basenie letnim Chwiałka oraz Piach i Podróże – na oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Po kilku godzinach sportowej walki najlepszym duetem zostali Katarzyna Lipska i Igor Ciemachowski z Gdyni. Tytuł wicemistrzowski przypadł Łucji Koziorowskiej z Poznania i Markowi Suboczowi ze Szczecina. Brązowe medale wywalczyli Agnieszka Adamek (Radomka Radom) i Mateusz Zięba, a na czwartym miejscu uplasowali się Paulina Wiśniewska (Wrocław) i Marcin Waliński (MKS Będzin). – W finałowej ósemce były same znakomite zespoły, zarówno plażowe, jak i reprezentanci halowej ekstraklasy – mówi Katarzyna Lipska. – Gra układała nam się świetnie, co potwierdza końcowy wynik – dodaje Igor Ciemachowski, najlepszy zawodnik turnieju. MVP wśród pań wybrana została Łucja Koziorowska, która wraz z Sokołem Mogilno awansowała do 1. ligi żeńskiej na hali.

Turniej żeński Chwiałka Volley 2022

Ostatnie turniejowe rozstrzygnięcia zapadły w rywalizacji pań. Spora część zawodniczek, która walczyła w tej kategorii, wcześniej grała w mikstach. Dobre przygotowanie fizyczne pozwoliło z powodzeniem kontynuować grę. Pierwsze miejsce wywalczyły Agnieszka Adamek i Aleksandra Stadnik, które w finale pokonały Karolinę Kirszenstein (Gdańsk) i Polę Nowakowską (Bydgoszcz) Na trzecim stopniu podium stanęły Izabela Zackiewicz i Aleksandra Zdon (Warszawa), a czwartą lokatę wywalczyły Monika Jagła i Paulina Bałdyga (Bydgoszcz). – W ubiegłym tygodniu udało nam się wygrać Obłędną Plażę w Zbąszyniu. Cieszę się, że w Poznaniu potwierdziłyśmy dobrą formę – mówi Agnieszka Adamek. – Te zwycięstwa to dobry prognostyk przed turniejami Eliminacji Mistrzostw Polski, które ruszają niebawem. Dziękujemy naszemu partnerowi – Centrum Regeneracji i Fizjoterapii Eliasz Zientara – dzięki, któremu byłyśmy w stanie wytrzymać maraton spotkań na Chwiałce Volley – dodaje Aleksandra Stadnik, MVP zawodów.

Przypominamy, że w rozgrywanych w czwartek i piątek Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt wygrały zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, a wśród chłopców Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych.

Najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymały nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Poznań, Profi Lingua, Browaru Fortuna, Kamena Poznań, Przystań-Med, Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej oraz portalu napiachu.pl.

Siatkarze skaczą do piłki przy siatce
Siatkarze skaczą do piłki przy siatce
Zdjęcie grupowe - uczestnicy turnieju pozują z uniesionymi rękami
Zawodnik odbija piłkę
Zwycięskie pary kategorii mikst na podium