truniej mixt
fot. P. Rychter

Już po raz ósmy Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprosiły do Poznania najlepsze siatkarskie duety, aby wzięły udział w Chwiałce Volley. Jak zawsze odpowiedź sportowego środowiska była imponująca. W imprezie wystartowało 37 ekip młodzieżowych, 63 męskie, 43 żeńskie i 48 mieszanych. Po trzech dniach rywalizacji poznaliśmy najlepsze zespoły.

Turniej męski Chwiałka Volley 2023

Zawody w kategorii mężczyzn wygrali Igor Ciemachowski z Gdyni i Piotr Groszek z Rzeszowa. W finale 2:0 pokonali oni mistrzów sprzed 2 lat – Adama Lorenca z PlusLigowego Cuprum Lubin i Mateusza Podborączyńskiego z CUK Anioły Toruń. W meczu o brąz spotkały się najlepsze duety z Wielkopolski – mieszkańcy Poznania Marek Subocz i Tymoteusz Juszczak pokonali 2:1 przedstawicieli drużyn 1. Tauron Ligi – Tomasza Pizuńskiego (Astra Nowa Sól) i Patryka Ligockiego (Krispol Września) – Poznański turniej Chwiałka Volley to mój stały punkt sprawdzenia formy na starcie sezonu plażowego – mówi Igor Ciemachowski. – Bardzo się cieszę, że udało się wygrać tę imprezę po raz drugi z rzędu – dodaje MVP imprezy. – W Chwiałce Volley grałem po raz pierwszy, na pewno nie raz tu jeszcze wrócimy – dodaje Piotr Groszek.

Turniej mikstów Chwiałka Volley 2023

W niedzielę rano na boiska wybiegły pary mieszane. Podobnie jak w innych kategoriach zawodnicy rywalizowali jednocześnie na dwóch obiektach – basenie letnim Chwiałka oraz Piach i Podróże na oddziale Rataje POSiR. Po kilku godzinach sportowej walki najlepszym duetem zostali Monika Jagła (Chemik Police) i Mateusz Wołowicz (Astra Nowa Sól). W meczu finałowym pochodzący z bydgoskiego Fordonu zawodnicy pokonali Paulinę Wiśniewską (Płomień Sosnowiec) i Marcina Walińskiego (Aluron CMC Warta Zawiercie). W meczu o brąz Łucja Koziorowska (Sokół Mogilno) i Mateusz Podborączyński (Anioły Toruń) pokonali Katarzynę Pawlicką (GLKS Barycz Janków Przygodzki) i Kamila Zydorowicza. – Mecze w finałowej ósemce były bardzo wyrównane, cieszymy się, że udało nam się zwyciężyć – mówi Monika Jagła, najlepsza zawodniczka turnieju. – Uwielbiam spędzać wolny czas grając w siatkówkę plażową – mówi Marcin Waliński. – Mimo, że ledwie kilka dni temu wraz z Aluron CMC Wartą Zawiercie zakończyłem rywalizację w PlusLidze, z przyjemnością po raz kolejny przyjechałem do Poznania żeby zagrać w Chwiałce Volley – podsumowuje najlepszy zawodnik turnieju.

Turniej żeński Chwiałka Volley 2023

Ostatnie turniejowe rozstrzygnięcia zapadły w rywalizacji pań. Spora część zawodniczek, która walczyła w tej kategorii, wcześniej grała w mikstach. Dobre przygotowanie fizyczne pozwoliło z powodzeniem kontynuować grę. Pierwsze miejsce wywalczyły Justyna Czupryniak i Weronika Antczak (UAM Poznań), które w finale pokonały Julię Kucner i Klaudię Czaplińską z Poznania. Srebrne medalistki sprawiły w półfinale małą niespodziankę – pokonując Agnieszkę Adamek (Janków Przygodzki) i Martynę Wardak (Września), które ostatecznie uplasowały się na czwartej lokacie. Brąz zdobyły bydgoszczanki – Monika Jagła i Paulina Bałdyga. – To był długi, wyrównany i wyczerpujący turniej, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się wygrać  mówi Weronika Antczak z Kotunii. – Sezon plażowy dopiero się rozpoczął, dlatego był to dla nas znakomity sprawdzian formy przed turniejami rankingowymi - dodaje. – Dziękujemy Uniwersytetowi Adama Mickiewicza za udzielone nam wsparcie oraz fizjoterapeutom z Przystań-Med, którzy przygotowują nas do trudów tego lata  dodaje MVP Chwiałki Volley 2023 – Justyna Czupryniak.

Przypominamy, że w rozgrywanych w piątek Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt wygrały zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 15, a wśród chłopców Szkoły Podstawowej nr 29.

Najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymały nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Multikino, Kahoy, Browar Fortuna, Kamena Poznań, Przystań-Med oraz portal napiachu.pl. Impreza odbyła się przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

turniej żeński - dekoracja
turniej żeński
turniej męski
dekoracja mixt
turniej męski - dekoracja