Aktualności

Najświeższe informacje

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprosiły do Poznania najlepsze siatkarskie duety już po raz dziewiąty. Jak zawsze odpowiedź sportowego środowiska była imponująca. W imprezie wystartowało 120 ekip młodzieżowych, 64 męskie, 48 żeńskich, 48 mieszanych i 15 masters +45.

Turniej męski Chwiałka Volley 2024

Rozgrywki męskie trwały w czwartek 30 maja. Zawody w tej kategorii  wygrali Marcin Waliński z Trzcianki i Wiktor Mielczarek z Olsztyna. Zawodnicy plusligowego GKS Katowice pokonali w finale Adama Lorenca z Cuprum Lubin i Tomasza Wierzbickiego z Wrocławia. Życiowym sukcesem mogą się pochwalić Aleksander Poznański i Mateusz Skrzypiński z Poznania. Zawodnicy AZS Malina, mistrza Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, zostawili w tyle wiele renomowanych ekip i zajęli 3 miejsce.

Uwielbiam grać w siatkówkę plażową, dlatego gdy tylko kończy się sezon PlusLigi z przyjemnością utrzymuję formę na piasku - mówi Wiktor Mielczarek. - Regularnie przyjeżdżam do Poznania na Chwiałkę Volley - wtóruje mu Marcin Waliński. - Bardzo dobrze się tu bawię, mam także okazję żeby odwiedzić rodzinne strony - dodaje pochodzący z Trzcianki siatkarz.

Turniej masters +45 Chwiałka Volley 2024

Po raz pierwszy w historii Chwiałki Volley organizatorzy zaprosili do turnieju panów od 45 roku życia.

Bardzo cieszymy się, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie równie ochoczo jak ich młodsi koledzy. Gościliśmy w Poznaniu wiele uznanych par, które od lat z powodzeniem walczą o medale mistrzostw Polski oldboyów we Wrześni. To dla nas zaszczyt - podsumowuje dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Łukasz Miadziołko.

W rozgrywanej w piątek kategorii bezkonkurencyjni okazali się być Grzegorz Łakomy z Gliwic i Piotr Kłaczek z Łodzi. Na drugim stopniu podium stanęli Marcin Urbanowski i Daniel Tetłak z Gorzowa Wielkopolskiego. Brąz wywalczyli Poznaniacy - Jarosław Swoboda i Marek Paszkiewicz, a czwarte miejsce zajęli Grzegorz Gołojuch i Krzysztof Stryniewicz.

Turniej mikstów Chwiałka Volley 2024

Równolegle z turniejem kategorii masters rozgrywane były zawody mikstów. Po wielu godzinach walki pierwsze miejsce zajęli Magdalena Lewandowska z Grudziądza i Piotr Groszek z Rzeszowa. Co ciekawe, w meczu finałowym po przeciwnych stronach siatki stanęli dwaj partnerzy z turnieju męskiego. Na drugim miejscu podium zameldował się bowiem Igor Ciemachowski z Trzcianki w parze z Katarzyną Lipską z Gdyni. Na najniższym stopniu podium stanęli Julia Sobczak i Maciej Westfal z Wrocławia, którzy w meczu o brąz pokonali Klaudię Czaplińską z Poznania i Macieja Lewickiego z Wrocławia.

Turniej żeński Chwiałka Volley 2024

Ostatnie turniejowe rozstrzygnięcia zapadły w rywalizacji pań. To była najbardziej wyrównana, pełna zwrotów akcji kategoria. Przełomowym momentem turnieju był mecz pomiędzy Kariną Jakuć i Izabelą Zackiewicz (Warszawa), które przegrywały 15:20 z Joanną Wiatr i Małgorzatą Vlk, ale zdołały zwyciężyć 22:20. Dało im to przysłowiowy wiatr w żagle, który poniósł je aż na pierwsze miejsce w turnieju. W wielkim finale kibice zobaczyli bardzo wyrównany pojedynek, w którym Warszawianki były minimalnie lepsze od mieszkających w Poznaniu Weroniki Antczak i Justyny Kozłowskiej (Poznań Beach Volley Group). Mecz zakończył się wynikiem 23:21.

Podczas rywalizacji wielokrotnie byłyśmy w tarapatach, z których każdorazowo udało nam się wykaraskać. Cieszymy się, że w trudnych momentach udało nam się odwracać losy poszczególnych spotkań - mówi Izabela Zackiewicz z Bandi Chiara Wear. - W naszej pamięci pozostanie zwłaszcza mecz finałowy, w którym zrewanżowałyśmy się rywalkom za finał turnieju Pele-Mele. Między nami jest 1:1, chętnie zmierzymy się kolejny raz - dodaje Karina Jakuć, wybrana MVP turnieju.

Trzecie miejsce wywalczyły Magdalena Lewandowska i Dominika Taranko z  Warszawy pokonując parę Agnieszka Adamek - Aleksandra Gromadowska.

Przypominamy, że w rozgrywanych od poniedziałku do środy Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt wygrały zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 15 i Liceum Mistrzostwa Sportowego, a wśród chłopców Szkoły Podstawowej nr 34 oraz Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych.

Najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymały nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Multikino, Kahoy, Browar Fortuna, Kamena Poznań, Przystań-Med oraz portal napiachu.pl. Impreza odbyła się przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.