Stadion lekkoatletyczny

To prestiż dla miasta i zaszczyt dla nas, mieszkańców, że będziemy mogli gościć Mistrzów z Polski i Europy. To także wielki powrót lekkiej atletyki na Stadion Golęcin – mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Golęcin pełen gwiazd

Poznań Athletics Grand Prix 2019 to przede wszystkim okazja, by zobaczyć i kibicować wielu gwiazdom polskiej lekkoatletyki m.in. olimpijczykowi i trzykrotnemu Mistrzowi Świata w rzucie młotem – Pawłowi Fajdkowi, olimpijczykowi i Mistrzowi Europy – Wojciechowi Nowickiemu, Mistrzyni Europy w biegu na 400m – Patrycji Wyciszkiewicz, brązowej medalistce Mistrzostw Świata z Londynu – Malwinie Kopron, brązowej medalistce Mistrzostw Europy w rzucie młotem – Joannie Fiodorow, Halowemu Mistrzowi Europy w pchnięciu kulą – Michałowi Haratykowi, Halowemu Mistrzowi Europy w soku o tyczce – Pawłowi Wojciechowskiemu.

Paweł Wojciechowski

Konkurencje w jakich zobaczymy sportową rywalizację, to w kategorii mężczyzn: bieg na 100m, 400m, 800m, skok o tyczce, skok w dal, rzut młotem, pchnięcie kulą, a w kategorii kobiet: bieg na 100m, 400m, 800m, 400m, rzut dyskiem i rzut młotem.

Jestem bardzo szczęśliwa, że impreza o takiej randze będzie odbywać się ponownie w Poznaniu. Czekam na rywalizacje w międzynarodowym gronie przy aplauzie naszej najlepszej, polskiej publiczności! Zapraszam wszystkich na Mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics Grand Prix 2019, 2 lipca na Stadion Golęcin - zachęca do udziału w imprezie Patrycja Wyciszkiewicz zawodniczka AZS Poznań.

Bilety w cenie 5 i 10 złotych na Poznań Athletics Grand Prix 2019 dostępne są już na stronie internetowej ebilet.pl. W dniu imprezy wejściówki będzie można kupić także w kasie przed wejściem na Stadion Golęcin przy ul. Warmińskiej. Kasy będą czynne od godziny 14.00, a wejście na stadion będzie możliwe od godz. 16.00.

Na wydarzenie zapraszają Organizatorzy: Miasto Poznań oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Poznań Athletics Grand Prix 2019 odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Patrycja Wyciszkiewicz

Pobierz: Program minutowy (PDF)

Więcej informacji: https://gpathletics.poznan.pl