Poznań Sand Festival

Od 15 do 23 lipca 8 artystek z całej Polski zamieniło 500 ton piasku w 8 fantastycznych rzeźb przedstawiających zagrożone gatunki zwierząt. Najwyższe dzieło ma prawie 3 metry wysokości. Rzeźby można podziwiać do końca sierpnia. Od 24 lipca będą dodatkowo podświetlone, by nawet podczas wieczornych spacerów były widoczne dla przechodniów.

- Po określeniu tematu przewodniego całego festiwalu trzeba było wybrać piasek i przygotować go do rzeźbienia, czyli odpowiednio go ubić i zbudować szalunki, które utrzymają piasek w konkretnym kształcie - mówi Ela Blanka, rzeźbiarka i koordynatorka prac technicznych i artystycznych. - Używamy bardzo różnorodnych narzędzi podczas rzeźbienia: od grabek, łopat, szpachelek, pędzli aż po brzeszczoty i piły.

Na terenie festiwalu nie zabraknie weekendowych atrakcji dla najmłodszych. Odbędą się m.in. warsztaty, podczas których pod okiem profesjonalnej rzeźbiarki mali artyści będą mogli stworzyć własne piaskowe dzieła. Pierwsza edycja odbędzie się w sobotę 27 lipca o 16:00, a druga 28 lipca o 10:30. Informacje o godzinach warsztatów w kolejne weekendy będzie podawana na bieżąco na stronie sandfestival.pl.

Zapraszamy nad Maltę - Poznań Sand Festival umiejscowiony jest przy alejce spacerowej - pomiędzy basenami zewnętrznymi Term Maltańskich, a jeziorem.

Poznań Sand Festival nad Maltą - mapka

Poznań Sand Festival nad Maltą