Wioślarki na Torze Regatowym Malta

Poznański Puchar Świata w wioślarstwie, będący drugą imprezą z cyklu, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na Tor Regatowy Malta zawita ponad 950 uczestników (z 34 krajów) oraz 73 przedstawicieli Fisa. O tym, jak istotne są najbliższe zawody niech świadczy fakt, że stawi się tu najliczniejsza ekipa australijska od 2019 roku!

Największym zespołem będą mogli pochwalić się Niemcy, którzy szykują 23 osady. Tradycyjnie już silnych oraz licznych ekip można spodziewać się ze strony Chin czy Holandii. W zawodach weźmie udział 53 parawioślarzy z całego świata.

Wśród uczestników nie zabraknie reprezentantów Polski. Powołano 45 zawodników i zawodniczek.W regatach w sumie wystartuje aż 16 polskich osad, w tym 3 parawioślarskie. Poznań reprezentować będzie 14 wioślarzy. Ponadto sztab trenerski wybrał także najlepszych wioślarzy-młodzieżowców, którzy mają wystartować w osadach ósemek i czwórek. Wielu z nich to aktualni mistrzowie Polski z 2022 roku.

Na imprezę akredytowało się około 60 dziennikarzy z 15 krajów, w tym z Wielkiej Brytanii, Czech, Niemiec, Francji, ale też Australii, Nowej Zelandii czy Pakistanu.

Konferencja prasowa

Dla poznaniaków i gości przygotowana będzie Strefa Aktywności, którą utworzą wspólnymi siłami Enea, Partner Pucharu i radio Eska. Będą ergometry, atrakcje dla najmłodszych, organizowane też będą konkursy z nagrodami. Strefa czynna będzie w sobotę i niedzielę od 10.00 do 19.00.

W niedzielę, finały A transmitowane będą w TVP Sport od godziny 10.00 do 14.30.

Puchar Świata w wioślarstwie w Poznaniu wspierają:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Urząd Miasta Poznania
  • Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
  • Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Konferencja prasowa