Pia Skrzyszowska wbiega na metę biegu_

Rywalizację na bieżni rozpoczęły dzieci na dystansie 60 m, a już w pierwszym „dorosłym” biegu mityngu (400 m ppł) rozwiązał się worek z rekordami. Hiszpan Jesus-David Delgado zdołał na ostatniej prostej dogonić prowadzącego Vita Müllera i wpadł na metę bijąc nie tylko najlepszy w historii wynik poznańskiego mityngu, ale również rekord Hiszpanii (48.45).

Na wysokim poziomie stała rywalizacja pań w biegu na 400 m. Tutaj już w słabszej serii B Anna Gryc rozprawiła się z dotychczasowym rekordem Justyny Święty-Ersetic sprzed dwóch lat. Seria A przyniosła jeszcze lepsze rezultaty, a nową rekordzistką poznańskiej imprezy została Laviai Nielsen z Wielkiej Brytanii (50.86).

O rekord imprezy i cztery rekordy życiowe postarały się zawodniczki w biegu na 1500 metrów. Wygrała go Marta Zenoni z Włoch (4:02.10). Znakomicie wyglądał również bieg na 800 metrów mężczyzn, który zdominowali Polacy, zajmując trzy pierwsze miejsca. Wygrał Maciej Wyderka z nowym rekordem Memoriału, który jest także jego życiówką (1:44.23). Pozostali Polacy również bili osobiste rekordy.

Emocje sięgnęły zenitu podczas finału biegu na 100 przez płotki pań. Pia Skrzyszowska, która już w biegu eliminacyjnym pokazała znakomitą dyspozycję, pewnie wygrała z rywalkami, poprawiając własny rekord Memoriału czasem 12.65.

Warte zauważenia były również starty Kingi Królik na 2000 m z przeszkodami (6:03.75 – rekord życiowy i jednocześnie najlepszy tegoroczny rezultat na tym dystansie na świecie) oraz biegnącej na 200 m Natalii Bukowieckiej, która pomimo swojego najlepszego w sezonie wyniku na tym dystansie (22.83) uległa Belgijce Imke Vervaet (22.79).

W konkurencjach technicznych zawodnikom mocno przeszkadzał wiatr. Powiewy dały się we znaki zarówno tyczkarzom, wśród których najlepiej skakał Norweg Simen Guttormsen (5.70), oszczepnikom i oszczepniczkom oraz skaczącym pod wiatr trójskoczkiniom, które postarały się jednak o pasjonującą końcówkę konkursu. W ostatniej próbie zwyciężczyni, Gabriela Petrova z Bułgarii złamała barierę 14 metrów (14.03) pokonując Niemkę Caroline Joyeux oraz poprawiającą się w każdym kolejnym skoku Adriannę Laskowską z OŚ AZS Poznań. 

Pełną listę wyników Memoriału Czesława Cybulskiego można znaleźć na stronie: https://cybulski.domtel-sport.pl.

Gratulujemy znakomitych osiągnięć. Dziękujemy kibicom za fantastyczny doping i zapraszamy na kolejną edycję Memoriału Czesława Cybulskiego za rok.

Memoriał Czesława Cybulskiego jest rozgrywany w ramach World Athletics Continental Tour Silver. Sponsorzy zawodów: Orlen, AdRunaLine. Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, European Athletics, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Browar Fortuna, Grupa Bemo, Marszałek Osteopatia Fizjoterapia, Garden City.

Laviai-Nielsen-wybiega-z-blokow-startowych
Finisz-biegu-na-400-metrow-przez-potki
Kinga-Krolik-pokonuje-przeszkod-podczas-biegu
Laviai-Nielsen-wybiega-z-blokow-startowych
Maciej-Wyderka-po-zwyciskim-biegu-
Maria-Andrejczyk-przed-swoim-rzutem
Natalia-Bukowiecka-na-mecie-biegu-na-200-metrow
Oszczepnik-na-rozbiegu-przed-swoim-rzutem
Pia-Skrzyszowska-w-trakcie-biegu