Maszyny na stadionie lekkoatletycznym

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym zacznie się układanie nawierzchni poliuretanowej oraz mycie bieżni i malowanie linii na bieżni. Od początku maja na obiekcie trwają prace obejmujące:

  • modernizację zakola północnego płyty stadionu, na którym powstaną nowe rozbiegi dla tyczkarzy oraz oszczepników,
  • modernizację rowu z wodą,
  • budowę rzutni do pchnięcia kulą,
  • modernizację skoczni do skoku wzwyż,
  • modernizację skoczni do skoku w dal i trójskoku.

- Do tej pory trenujący mogli w ograniczonym zakresie korzystać z płyty boiska, teraz ze względu na charakter prac zamykamy obiekt całkowicie. Stadion będzie niedostępny przez kilka dni, za to po zakończeniu modernizacji będzie jeszcze bardziej odpowiadał potrzebom sportowców – tłumaczy dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Łukasz Miadziołko.

Maszyny na stadionie lekkoatletycznym
Maszyny na stadionie lekkoatletycznym
Ogrodzenia na bieżni

Równocześnie ze stadionem lekkoatletycznym Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji remontują drogę łączącą ul. Warmińską z jeziorem Rusałka. W poniedziałek 10 czerwca rozpocznie się układanie nawierzchni asfaltowej, co oznacza konieczność zamknięcia przejazdu.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji rekomendują dojazd ulicą Warmińską do Stadionu Żużlowego. Rowerzyści oraz piesi zmierzający na stadion lekkoatletyczny oraz w kierunku Rusałki od wiaduktu pod ul. Niestachowską mogą dodatkowo skorzystać z alternatywnej drogi wzdłuż ul. Niestachowskiej, a następnie nasypu kolejowego (patrz mapka).

Prace przy modernizacji stadionu oraz drogi mają się zakończyć 19 czerwca.

mapa