Miejski Program OK Poznań to atrakcyjna oferta dla osób, które rozliczają podatki w Poznaniu

Ruszyła kolejna odsłona "Gorącej Miejskiej Oferty", a wraz z nią - możliwość skorzystania z atrakcyjnych i zróżnicowanych zniżek, oferowanych zarówno przez miejskich, jak i komercyjnych partnerów. Czekają one na osoby, które rozliczą swoje podatki w stolicy Wielkopolski i przystąpią do Miejskiego Programu OK Poznań. Warto to zrobić – wiąże się z tym wiele korzyści zarówno dla Miasta, jak i dla poznanianek i poznaniaków.

Jedną z nich jest 30% zniżka do Nowego Zoo w Poznaniu na bilet normalny oraz ulgowy. Można ją wykorzystać raz w roku, od marca do października, od poniedziałku do piątku.

Kolejne ulgi można zrealizować w obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR): na basenach krytych oraz letnich, lodowiskach oraz kortach tenisowych MOS. W ciągu roku każdy użytkownik OK Poznań ma do wykorzystania 10 wejść – każde za złotówkę. Uczestnictwo w programie daje również o 25% niższą cenę udziału w Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza, który w tym roku odbędzie się 13 października.

Atrakcyjną zniżkę oferują także Termy Maltańskie – kupując 2-godzinny bilet do Aquaparku, można odebrać godzinę gratis, natomiast kupując godzinny bilet na Baseny Sportowe, można otrzymać dodatkowe 30 minut.

To tylko kilka przykładów z szerokiej oferty jaką przygotowano dla poznaniaków i poznanianek w tym roku. Oprócz wizyty w zoo, na basenach czy w Palmiarni warto skorzystać również z tańszych biletów do miejskich instytucji kultury, ośrodków sportowych i rekreacyjnych oraz zdobywać zniżki na poznańskie wydarzenia.

Miejski Program OK Poznań to także atrakcyjna oferta edukacyjna, rabaty w restauracjach i kawiarniach, zniżki na wizyty i zabiegi w centrach medycznych i gabinetach kosmetycznych, tańsze parkowanie Park&Go oraz rabaty w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Osoby, dla których Poznań jest centrum życia – czyli zamieszkania, pracy czy pasji – mogą przekazać część swojego podatku na rozwój usług miejskich i przestrzeni, z której korzystają każdego dnia. Wystarczy podczas rozliczania podatku w deklaracji zaznaczyć urząd skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania.

Aż 48% odprowadzonego podatku wraca do Poznania. Te pieniądze pozwalają zmieniać miasto na lepsze. Dzięki nim budowane są nowe chodniki, parki i zieleńce, szkoły i przedszkola. Wpływy z PIT-ów pozwalają organizować bezpłatne zajęcia dla dzieci, a także ogólnodostępne imprezy i festiwale dla wszystkich poznanianek i poznaniaków. To dzięki nim seniorzy mogą korzystać z pomocy "Złotej rączki" i innych ułatwień. To OK rozliczać podatki w Poznaniu!

AW / poznan.pl