Siatkarki w Akcji przy siatce

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji po raz 7 zaprosiły siatkarzy plażowych do udziału w Chwiałce Volley. Wzorem ubiegłego roku impreza odbywa się jednocześnie na dwóch obiektach – pływalni letniej Chwiałka przy ulicy Spychalskiego oraz boiskach „Piach i Podróże”, zlokalizowanych na oddziale Rataje. Rywalizacja potrwa aż cztery dni. W tym roku do programu imprezy zostały włączone Mistrzostwa Miasta Poznania dla młodzieży licealnej.

Dziś do rywalizacji przystąpili chłopcy, jutro na piasek wybiegną dziewczyny. To przedsmak emocji, jakie czekają na kibiców w weekend. W sobotę o tytuł mistrzowski zagrają mężczyźni, a w niedzielę kobiety i pary mieszane.

– Bardzo cieszymy się, że dzięki Chwiałce Volley do Poznania przyjadą najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Z przyjemnością gościmy również młodych adeptów siatkówki plażowej. Jesteśmy przekonani, że wkrótce to właśnie oni będą stawać na podium kategorii open – dodaje. W tak zwanej Licealiadzie zagra dwadzieścia dziewięć zespołów męskich i dwadzieścia żeńskich.

Siatkarze w akcji przy siatce

Chwiałka Volley 2022 turniej męski

Sobotnia rywalizacja rusza o godz. 8.00. Tytułu mistrzowskiego bronić będą Adam Lorenc i Mateusz Podborączyński. Plany spróbuje im pokrzyżować trzecia para ubiegłorocznej edycji – Mateusz Zięba i Igor Ciemachowski. Obaj udowodnili, że są w tym sezonie w dobrej formie – zajęli odpowiednio drugie i czwarte miejsce na Obłędnej Plaży w Zbąszyniu w miniony weekend. Z ambicjami na zwycięstwo do rywalizacji przystąpi Tomasz Jaroszczak i Martin Chiniewicz. Trener Beach Volleyball Academy wraz z partnerem to pośród uczestników Chwiałki Volley najwyżej sklasyfikowana para w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Mimo, że Chwiałka Volley była w ubiegłym sezonie arcytrudna, udało nam się ją wygrać – mówi Mateusz Podborączyński, który w minionym sezonie reprezentował Norwid Częstochowa. – Przyjeżdżamy do Poznania z zamiarem powtórzenia tego sukcesu, choć wiemy, że przy tak obsadzonym turnieju będzie to prawdziwe wyzwanie – dodaje. – Zapowiada się turniej pełen niespodzianek, w którym już sam awans do finałowej ósemki będzie trudnym osiągnięciem – wtóruje mu Adam Lorenc, który w przyszłym sezonie występować będzie na parkietach PlusLigi.

Z losowania wynika, że większość faworytów zagra na boiskach „Piach i Podróże”.

Siatkarze w akcji przy siatce

Chwiałka Volley 2022 turniej mikstów

W niedzielę rano do rywalizacji przystąpią pary mieszane. To najbardziej nieprzewidywalna kategoria w siatkówce plażowej. W gronie faworytów znajdują się Agnieszka Adamek (Radomka Radom) i Mateusz Zięba oraz Paulina Wiśniewska i Marcin Waliński (Ślepsk Malow Suwałki). Kibice z Wielkopolski mogą liczyć na Kamilę Płaczek i Michała Muszyńskiego – parę, która w ubiegłorocznym Wielkopolskim Wielkim Szlemie zwyciężyła wszystkie turnieje mikstów i została wybrana najlepszą drużyną cyklu. – Gramy ze sobą już od kilku sezonów, zgranie jest naszym atutem – mówi trener Sokoła Mogilno. – Naszym celem jest powtórzenie sukcesu sprzed roku, choć wiemy że nie będzie łatwo – dodaje siatkarka z Jankowa Przygodzkiego.

Chwiałka Volley 2022 turniej żeński

Tego samego dnia około godziny 13:00 na boiska wybiegną panie. Kandydatkami do złota są Agnieszka Adamek i Aleksandra Stadnik. Reprezentantki Wrocławia zajęły pierwsze miejsce na mocno obsadzonej Obłędnej Plaży i do Poznania przyjadą z podobnymi zamiarami. – Tego samego dnia rywalizować będę w kategorii żeńskiej i mikstów, dlatego muszę dobrze gospodarować siłami – mówi Agnieszka Adamek. – Wygranie turniejów w Zbąszyniu i na Chwiałce byłoby dla nas znakomitym rozpoczęcie sezonu – wtóruje jej partnerka, która na co dzień trenuje w Stanach Zjednoczonych. W gronie faworytów znajdują się także Aleksandra Zdon i Izabela Zackiewicz z Warszawy oraz Paulina Bałdyga i Monika Jagła z Pałacu Bydgoszcz. Jedno jest pewne – we wszystkich kategoriach Chwiałki Volley szykuje się spektakularne widowisko dla kibiców. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Siatkarki w akcji przy siatce

Wartościowe nagrody

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali trofea dla najlepszych zespołów turnieju. W każdej z kategorii zespoły rywalizować będą o nagrody pieniężne i rzeczowe. Wśród nich znajdują się między innymi kursy językowe ufundowane przez Profi Lingua, usługi fizjoterapeutyczne, treningi personalne i masaże w studio Przystań-Med czy uchwyty do piłek od Napiachu.pl. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się między innymi profesjonalna koszulka lub top zawodniczy. Komplet informacji o turniejach siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR znajduje się na stronie chwialkavolley.posir.poznan.pl i w mediach społecznościowych Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji i Chwiałki Volley.

Partnerami imprezy obok wspomnianych wyżej fundatorów nagród są firmy Kamena, Browar Fortuna oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.