Plaża Wolności - dwie siatkarki z piłką przy siatce

Dwunasta edycja Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 podzielona została na dwa etapy. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 22-23 sierpnia nad Jeziorem Rusałka. Na sobotę organizatorzy przygotowali turniej młodzieżowy, w którym udział wziąć mogą dziewczęta i chłopcy do osiemnastego roku życia. To jeden z ostatnich akcentów Akcji Lato realizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W rywalizacji udział wezmą drużyny z całej Wielkopolski, z reprezentacjami Kangura Nowy Tomyśl i Energetyka Poznań na czele. Do zawodów można się jeszcze zapisać, udział jest bezpłatny. Na sobotę zaplanowano również otwarte treningi dla chętnych. – Wraz z Danielem Plińskim założyliśmy akademię siatkówki plażowej – mówi Damian Lisiecki, który poprowadzi wspomniane zajęcia. – W ten piękny sposób możemy zarażać swoją pasją do sportu młodych adeptów siatkówki plażowej – zaprasza czterokrotny Mistrz Polski.

W niedzielę w ramach Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 zorganizowany zostanie turniej par mieszanych. Zawody mają charakter otwarty dla wszystkich chętnych, można jeszcze zgłosić uczestnictwo swojej drużyny. Do rywalizacji zgłosiły się między innymi reprezentacje Wrocławia, Bydgoszczy czy Wilczyna. Wśród faworytów do zwycięstwa znajdują się również duety z Poznania i Wrześni – jak choćby Monika Gajtkowska i Damian Marcjan, którzy stawali na podiach rozgrywek Wielkopolskiego Wielkiego Szlema, który zakończył się w miniony weekend na obiekcie Piach i Podróże. O złoto walczyć będą również Kamila Płaczek z Jankowa Przygodzkiego i Michał Muszyński z Wilczyna oraz Joanna Rejno i Mateusz Bury z Wrocławia.

Plaża Wolności - trójka siatkarzy przy siatce

Druga odsłona Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 zaplanowana została na pierwszy weekend września. W sobotę odbędą się turnieje żeński i męski. Na listach startowych znajdują się zarówno pasjonaci siatkówki plażowej, jak i zawodnicy których kibice podziwiać mogą w turniejach zawodowych. Swój udział zapowiedzieli między innymi świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Polski Oldboyów – Paulina Sdebel, Joanna Rejno (obie złoto), Anna Urych-Turska, Julia Jurczyk-Bury, Danuta Barczyszyn, Joanna Duszak czy Błażej Szubstarski i Łukasz Grabowski (wszyscy srebro).

Jeszcze więcej emocji czeka na fanów siatkówki plażowej w niedzielę szóstego września. Nad Jeziorem Rusałka podziwiać będzie można wtedy najlepszych zawodników w Polsce. Wszystko za sprawą Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. Wśród jego uczestników nie zabraknie Reprezentantów Polski, Wicemistrzów Świata, Mistrzów Europy, Mistrzów Polski i innych sportowców, których na co dzień podziwiać można w telewizji. Pełen harmonogram imprezy znajduje się na stronie www.feniksplay.pl, tam również organizatorzy odkrywać będą kolejnych bohaterów tych prestiżowych zawodów. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów: Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, Miasta Poznań oraz firm Veolia i Remondis Sanitech. Dzięki tym instytucjom wstęp na wszystkie dni imprezy będzie bezpłatny.