Rekordowa frekwencja 11. edycji Wings for Life fot. Damian Kramski

4 maja 2025 roku wystartuje Wings for Life World Run, czyli największy dobroczynny bieg świata. Rejestracja na Biegi Flagowe oraz grupowe Biegi z Aplikacją otworzy się 6 listopada o 12:00. Lista startowa na imprezę w Poznaniu ma 8000 miejsc. To najbardziej oblegana lokalizacja, w ubiegłym roku pakiety wyprzedały się tam w kilka minut. Wpisowe wynosi 140 zł za bieg z realnym lub 80 zł z wirtualnym Samochodem Pościgowym (tzw. App Run). 100% opłat pomoże w powrocie do sprawności tym, którzy jeszcze biegać nie mogą. Zapisz się na wingsforlifeworldrun.com

Edycja 2024 biegu Wings for Life World Run pobiła wszelkie rekordy, gromadząc ponad ćwierć miliona uczestników, dzięki którym w sumie zebrano 8,1 mln euro na badania wspierane przez Fundację Wings for Life skupiającą się na odnalezieniu skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. W Polsce w wydarzeniu wzięło udział aż 20 tys. biegaczy, uczestników na wózkach inwalidzkich oraz spacerowiczów.

- Rejestrując się od razu, zapewniasz sobie miejsce na linii startowej i dołączasz do radosnego święta, jakie stanowi to wydarzenie. Każda rejestracja przynosi nową nadzieję dla wszystkich dotkniętych urazami rdzenia kręgowego - mówi Colin Jackson, brytyjski mistrz w biegach przez płotki i globalny dyrektor sportowy biegu.

To, co niewątpliwie wyróżnia Bieg i sprawia, że co roku gromadzi on coraz większą liczbę zainteresowanych to jego unikalny i inkluzywny charakter. Wszyscy uczestnicy startują jednocześnie i rywalizują w ramach jednego, globalnego rankingu wyników - niezależnie od stopnia wytrenowania, sposobu poruszania się, wieku, wybranej lokalizacji i formuły. Bieg nie ma określonego dystansu, a meta wyznaczona jest przez Samochód Pościgowy, który „goni” biegaczy. Za jego kierownicą zasiadają znani sportowcy i gwiazdy ekranu. W Polsce tę rolę najwięcej razy pełnił Adam Małysz. Co więcej, dzięki dedykowanej aplikacji, w wydarzeniu można wziąć udział nawet na własnej trasie, będąc w dowolnym miejscu na Ziemi.

Formuła Wings for Life World Run jest wyjątkowa, bo pozwala nam być jednością - z całym światem i z pełnosprawnymi sportowcami. Możemy rywalizować jak równy z równym, bez użalania się. Wszyscy mają równe szanse i wszyscy ukończą bieg, bo to meta ściga zawodników – mówi ambasador biegu, uczestniczący na wózku Jan Folga.

W tym roku do globalnych Ambasadorów wydarzenia dołącza mistrz olimpijski Armand Duplantis: - Biegniemy dla tych, którzy nie mogą – to piękne wydarzenie, i niezwykła rzecz, której można być częścią. To coś naprawdę wyjątkowego i nie mogę się doczekać! Z kolei w Polsce inicjatywę wspierają m.in.: olimpijka Monika Pyrek, modelka Zuza Kołodziejczyk, profesjonalny dunker i aktualny Mistrz Świata Piotr Grabo Grabowski oraz wiele, wiele innych osób ze świata sportu i kultury.

Poza Poznaniem, z większą ilością osób będzie można wystartować w grupowych Biegach z Aplikacją - tworzonych przez pasjonatów i lokalne społeczności biegowe (narzędzie do tego celu jest ogólnodostępne). Zapisy na część z nich otworzą się już 6 listopada, ale tradycyjnie już, z każdym tygodniem lokalizacji Wings for Life World Run w naszym kraju będzie coraz więcej.

Biegnij dla tych, którzy nie mogą. Zapisz się na www.wingsforlifeworldrun.com

Adam Małysz podczas 11. edycji Wings for Life fot. Aleksandra Szmigiel