baner wydarzenia

W tym roku nie zabraknie nowości – przewidujemy rywalizację w brydżu sportowym, a także dwa dodatkowe wydarzenia rekreacyjne: rajd rowerowy oraz nordic walking. Wszystkie dyscypliny zostaną rozegrane w różnych dniach i godzinach, co daje możliwość wzięcia udziału w jak największej liczbie konkurencji każdemu z uczestników.

Program

Program XVI Spartakiady Seniorów:

  • 28.08 (poniedziałek) – nordic walking oraz bowling
  • 29.08 (wtorek) – pływanie na 50 m stylem dowolnym
  • 30.08 (środa) – rajd rowerowy, brydż sportowy
  • 31.08 (czwartek) – szachy, warcaby, tenis stołowy
  • 01.09 (piątek) – czwórbój lekkoatletyczny: bieg na 60 m, bieg na 200 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal z miejsca.

Na zakończenie Spartakiady Seniorów na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego tradycyjnie odbędzie się piknik. Nie zabraknie muzyki, tańca oraz biesiady przy grillu.

Z niecierpliwością czekam na nasze zawody. Widok seniorów, dla których sport stanowi ważną część życia i którzy znajdują siły do wzajemnej rywalizacji jest budujący, a czasem wzruszający – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Od naszych zawodników można nauczyć się wspaniałej postawy. Rywalizacja seniorów zawsze idzie w parze z ideą fair play, a każdy zawodnik jest zwycięzcą dodaje Dyrektor POSiR.

Zapisy

Zapisy ruszają 21 lipca i będą przyjmowane:

  • w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji ul. Spychalskiego 34 (pokój nr 204, drugie piętro),
  • w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym, ul. Gdańska 1,
  • lub drogą pocztową na adres: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, ul. Spychalskiego 34, 61-553 Poznań z dopiskiem „SPARTAKIADA SENIORÓW”.

Formularze zgłoszeniowe są dostępne w siedzibie POSiR oraz Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Można je również pobrać elektronicznie ze strony Spartakiada Seniorow. Limit uczestników wynosi 200 osób. Wpisowe wynosi 10 zł.

Każdy zawodnik otrzyma dyplom uczestnictwa, a najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymają medale za zajęcie miejsca 1-3. Specjalne statuetki trafią ponadto do najstarszej zawodniczki i najstarszego zawodnika, a także zwycięzcy klasyfikacji generalnej tegorocznej Spartakiady.

Regulamin oraz więcej informacji: Cykle / Spartakiada Seniorów