Plakat - grafika artykułu
Przez najbliższe 2 miesiące będzie można wziąć udział w oficjalnym treningu przed rywalizacją o Rowerową Stolicę Polski

Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik - przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.

Do tej pory udział w rowerowym szaleństwie potwierdziło 48 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Katowice, Kędzierzyn Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Kutno, Legnica, Leszno, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Skierniewice, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra i Żory.

Do treningu będzie można dołączyć w prosty sposób:

  • należy znaleźć i pobrać na telefon bezpłatną aplikację Aktywne Miasta,
  • z menu trzeba wybrać "Rywalizacje", a następnie w zakładce "Ogólne" - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023,
  • z rozwijanej listy należy wybrać miasto, dla którego będą kręcone kilometry,
  • w kolejnym kroku wybiera się grupę z listy lub można zaproponować nową grupę i razem z przyjaciółmi wziąć udział w zabawie.

Biorąc udział w rywalizacji, zyskuje się dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Osoby, które zapiszą się na trening na pewno nie przegapią czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

W ubiegłorocznym treningu ostatecznie wzięły udział 53 miasta, prawie 15 tysięcy rowerzystów, którzy pokonali 2,3 miliona kilometrów. Łącznie wykonanych zostało ponad 175 tysięcy treningów.

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cały miesiąc.

Źródło: poznan.pl