Grafika zawierająca napis na żółtym tle Uwaga utrudnienia w ruchu.

Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając Łazarz, Wildę, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na całej trasie Półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. Zwracamy jednak uwagę, że w momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez śluzy będzie niemożliwy.

Poszczególne odcinki trasy będą stopniowo otwierane wraz z przebiegnięciem ostatnich zawodników. Przywrócenie ruchu ostatniego odcinka trasy przewidywane jest około godziny 13:30.

Wychodząc naprzeciw zmotoryzowanym mieszkańcom Poznania przygotowaliśmy poglądowe mapy trasy wraz z ich opisem, które mogą być pomocne w przy poruszaniu się w dniu Półmaratonu.

16-mapa-drogowa-01-2000x1415.jpg

Po starcie zamknięte będą śluzy na Grunwaldzkiej i stopniowo dalej do Jugosłowiańskiej w stronę Raszyna/Górczyna. Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika przez dany odcinek trasy, śluza będzie otwierana na stałe, oznakowanie tymczasowe będzie ściągane. Gdy służby stwierdzą, że można przywrócić stały ruch na danym odcinku jezdni, sytuacja wróci do normy.

W tej fazie podróże z Łazarza i południowego Grunwaldu w kierunku Jeżyc, Piątkowa, Ławicy, Woli itp. muszą odbywać się ulicą Głogowską, następnie Mostem Dworcowym, Matyi, Aleją Niepodległości do ulicy Libelta / Jeżyckiej lub do ulicy Przepadek i Armii Poznań.

Na odcinku od cmentarza Górczyńskiego do Drogi Dębińskiej będzie 7 śluz przejazdowych, które umożliwią wjazd do centrum miasta od południa. Będą one czynne przed biegiem oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by bezpiecznie przeprowadzić przejazdy przez trasę biegu. Całkowicie z ruchu wyłączone zostają Dolna Wilda na odcinku Hetmańska-Piastowska oraz Piastowska od Dolnej Wildy do Drogi Dębińskiej. Na ul. Arciszewskiego będzie ruch jednokierunkowy po nitce zachodniej w stronę Górczyna.

Na tym odcinku jedynym wjazdem do miasta od strony Ronda Starołęka, będzie trasa Hetmańska (możliwość skrętu w Dolną Wildę, Kolejową lub Głogowską).

Odcinek Droga Dębińska – Garbary – Solna – Nowowiejskiego – Pułaskiego – Roosevelta – MTP.

Całkowicie wyłączony z ruchu pozostaje odcinek Droga Dębińska – Garbary do Estkowskiego z wyjątkiem odcinków Bielniki-Kazimierza Wielkiego oraz Wielka-Estkowskiego, na którym będzie możliwy ruch jednokierunkowy w stronę północy. Ruch pomiędzy Nowym Miastem a Centrum może odbywać się poprzez 5 śluz. Na Małych Garbarach, Wolnicy, Solnej będzie możliwy ruch w obu kierunkach północną nitką arterii. Odcinek trasy obejmujący Nowowiejskiego i Pułaskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Poruszając się między północą Poznania a Centrum kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 śluzy. Ruch pomiędzy Jeżycami a ścisłym centrum zapewnią śluzy na Kaponierze oraz u zbiegu Poznańskiej/Libelta.

Pełna lista śluz na trasie półmaratonu

 1. Grunwaldzka – Szylinga / Matejki
 2. Grunwaldzka – Wojskowa
 3. Rondo Nowaka – Jeziorańskiego
 4. Grunwaldzka – Grochowska
 5. Grunwaldzka – Bułgarska / Jugosłowiańska
 6. Rondo Skubiszewskiego
 7. Jugosłowiańska – wyjazd z os. Kopernika
 8. Ściegiennego – Promienista
 9. Ściegiennego – Arciszewskiego
 10. Arciszewskiego – Palacza
 11. Hetmańska – Kasprzaka
 12. Hetmańska – Głogowska
 13. Hetmańska – Dmowskiego
 14. Hetmańska – Kolejowa / Górecka
 15. Hetmańska – 28 czerwca 1956 r.
 16. Królowej Jadwigi – Droga Dębińska / Strzelecka
 17. Strzelecka / Garbary – Krakowska / Kazimierza Wielkiego
 18. Garbary – Wszystkich Świętych
 19. Garbary – Wodna / Grobla
 20. Garbary – Wielka
 21. Solna – Al. Marcinkowskiego
 22. Solna / Nowowiejskiego – Al. Niepodległości
 23. Pułaskiego / Roosvelta – Libelta / Poznańska
 24. Roosvelta – Dąbrowskiego
 25. Rondo Kaponiera

Nie wiesz jak poruszać się po mieście w dniu półmaratonu? Napisz!

Pisząc na adres e-mail: uzyskają Państwo odpowiedź jak poruszać się po mieście w dniu Półmaratonu, jak najszybciej dojechać w konkretne miejsce i z jakich środków transportu w tym dniu najlepiej skorzystać.

Adres działać będzie:

 • 11.04.2024 (czwartek) w godz. 16:00 – 22:00
 • 12.04.2024 (piątek) w godz. 10:00 – 23:00
 • 13.04.2024 (sobota) w godz. 10:00 – 23:00
 • 14.04.2024 (niedziela) w godz. 7.00 – 13.00

Czas oczekiwania na odpowiedź do 4 godzin.

Nie wiesz jak poruszać się po mieście w dniu półmaratonu? Zadzwoń!

Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu półmaratonu można uzyskać dzwoniąc od czwartku do niedzieli (11-14 kwietnia) pod nr telefonu: 502 622 438. Nasz koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu półmaratonu).

Infolinia czynna będzie:

 • 11.04.2024 (czwartek) w godz. 16:00 – 22:00
 • 12.04.2024 (piątek) w godz. 16:00 – 23:00
 • 13.04.2024 (sobota) w godz. 10:00 – 23:00
 • 14.04.2024 (niedziela) w godz. 7.00 – 13.00

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej będą dostępne na stronie na stronie: https://www.ztm.poznan.pl/

Sprawdź utrudnienia na interaktywnej mapie!

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowała innowacyjną mapę, będącą nakładką w serwisie Google Maps. Dzięki natychmiastowym aktualizacjom będzie można się z niej dowiedzieć, jaki odcinek został już pokonany przez wszystkich uczestników biegu i w jakich miejscach wraca ruch na codziennych zasadach. Nakładka ułatwi poruszanie się kierowcom i mieszkańcom w rejonie naszego biegu oraz pozwoli uniknąć niedogodności w poruszaniu się po Poznaniu w trakcie 16. PKO Poznań Półmaratonu.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do kibicowania uczestnikom biegu!