Veni Vidi Vici - Poznański Bieg Otwarcia Igrzysk.

W piątek 23 lipca na Stadionie POSiR Golęcin ponad 200 uczestników wzięło udział w pierwszej edycji Poznańskiego Biegu Otwarcia Igrzysk.

W wyścigu głównym „Dolichos” na dystansie 4624,08m (24 długości stadionu olimpijskiego) – uczestnicy po starcie na stadionie POSiR Golęcin okrążali jezioro Rusałka po to żeby finiszować także na stadionie.

Najszybciej z tym dystansem poradził sobie Rafał Tomkowiak, który trasę pokonał w czasie 17.11s. Wśród kobiet najszybsza była Paulina Kaczmarek (20.31). Drugie miejsca zajęli odpowiednio Przemek Walewski (17.36) i Katarzyna Paczkowska (22.17). Na najniższym stopniu podium stanęli Piotr Cieszyński (17.40) i Izabela Budna (22.34). Oprócz kategorii Open uczestnicy odebrali także nagrody w 10 kategoriach wiekowych.

Oprócz startów dorosłych odbyły się również konkurencje dla dzieci, a wszyscy uczestnicy po ich ukończeniu otrzymali taki sam unikatowy medal nawiązujący do symboliki olimpijskiej.

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy wystartowali na dystansach nawiązującym do nazw, miar i dat związanych z Igrzyskami Olimpijskimi: "Dromos" 192,67m (długość stadionu olimpijskiego), "Leonidas" 393 m (ostatni rok rozgrywania Starożytnych Igrzysk Olimpijskich), "Hoplites" 520 m (długość biegu w wyposażeniu wojennym), "Olimpia" 776m (data pierwszych Starożytnych Igrzysk Olimpijskich), "Tokio" 2021m.

Miłą niespodzianką był start w kategoriach młodzieżowych m.in. wnuka Mariana Dudziaka, naszego srebrnego medalisty z Igrzysk Olimpijskich w Tokio (1964).

Wyniki dostępne na stronie - http://maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki

Impreza miała charakter rodzinnego pikniku, którego celem była popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, uczczenie otwarcia XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz promocja Poznania jako miasta sportu.

Honorowy patronat nad biegiem objęli: Prezydent Miasta Poznania oraz Polski Komitet Olimpijski.

Oprócz medali na uczestników czekały również fantastyczne nagrody – wśród nich m.in. bilety na mecze Lecha, książki, kolorowanki, vouchery do sklepu Wojas czy vouchery do Starbucksa w King Cross Marcelin!

Wszystkie startujące dzieci mogły również wziąć udział w treningu pokazowym specjalnie przygotowanym przez jednego z naszych partnerów - LECH POZNAŃ FOOTBALL ACADEMY!

www.facebook.com/poznanskibiegotwarciaigrzysk

 

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego
i Sportu w ramach programu "Lider Animator" realizowanego przez Fundację Sport Support.

Partnerzy i sponsorzy: KKS Lech Poznań, Zysk i S-ka Wydawnictwo, CH King Cross Marcelin, Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Poznanskie Bieg Otwarcia Igrzysk 2021 Biegacze na bieżni

Poznanskie Bieg Otwarcia Igrzysk 2021 Biegaczka na bieżni

Poznanskie Bieg Otwarcia Igrzysk 2021 Biegaczki na podium

Tekst i zdjęcia: organizator