Napis Na Falach z gwiazdką na tle przypominającym pofalowaną powierzchnię jeziora.

- Tłumy poznanianek i poznaniaków, które co roku przychodzą na koncerty nad Maltę i w Strzeszynku, potwierdzają, że program cyklu Na Falach jest atrakcyjny i potrafi połączyć słuchaczy o różnych gustach muzycznych. Również w tym roku każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do końca maja przedstawieni zostaną wszyscy artyści, którzy wystąpią w naszym mieście – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Tegoroczna inauguracja cyklu #NaFalach nastąpi 14 czerwca, przy okazji otwarcia Pucharu Świata w wioślarstwie. Na podwójnym koncercie wystąpi wówczas Natalia Przybysz oraz Igo. 

Dla Natalii Przybysz, tworzącej wcześniej duet Sistars, będzie to powrót po pięciu latach na maltańską scenę. Przez ten czas jej muzyczne CV znacznie się wzbogaciło. Od 2019 r. wydała trzy albumy z nowym materiałem i jeden koncertowy. Jej najnowsza płyta - “Tan” - ukazała się jesienią zeszłego roku. 

Z kolei Igo w ramach cyklu #NaFalach pojawi się po raz pierwszy. Poznańskiej publiczności jest on jednak bardzo dobrze znany. Najpierw bowiem działał w formacji Clock Machine, a później założył dwuosobowy zespół Bass Astral x Igo wykonujący muzykę elektroniczną. To działalność w tej formacji, a także udział wokalny w hymnach Męskiego Grania (“Sobie i wam”, “Świt” i “Supermoce”) pozwoliły mu zyskać jeszcze większą popularność i rozpoznawalność. W 2022 roku wydał solowy album “Igo” i zapewne materiał z tego wydawnictwa będzie można usłyszeć nad Maltą. 

Występ Natalii Przybysz i Igo będą jedynymi, które w programie tegorocznego cyklu wydarzenie zostaną zorganizowane nad Maltą. Pozostałe cztery koncerty będą odbywały się nad Jeziorem Strzeszyńskim. Warto sobie już zapisać w kalendarzu i zarezerwować 12 i 13 lipca oraz 16 i 17 sierpnia. Gwiazdy, które pojawią się w te dni będą ujawniane stopniowo do końca maja w mediach społecznościowych.

Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny.

Igo w ramce przypominającej herb Poznania

Natalia Przybysz w ramce przypominającej herb Poznania