Seniorzy przy partii szachów

Sportowe emocje zaczęły się we wtorek 30 sierpnia. Tego dnia na Pływalni Miejskiej Rataje seniorzy rywalizowali w pływaniu. Do przepłynięcia było 50 m stylem dowolnym, a zawodnicy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych.

W środę 31 września uczestnicy spartakiady spotkali się w Szkole Podstawowej nr 50 na Os. Stare Żegrze, gdzie tradycyjnie rozgrywany jest turniej tenisa stołowego.

Podczas Spartakiady jedną z najchętniej wybieranych przez seniorów dyscyplin jest bowling. Zawody w Oddziale Rataje na Os. Piastowskim miały miejsce 1 września. Zanim seniorzy spotkali się na torach bowlingowych, rywalizowali w turnieju szachowym i warcabowym.

Pływanie

Seniorskie zmagania zwieńczyły zawody lekkoatletyczne na Śródce. Uczestnicy rywalizowali na stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w skoku w dal, biegach na 60 i 200 m oraz rzucie piłeczką palantową. Ośrodek przy ulicy Gdańskiej był również miejscem pikniku, podczas którego odbywały się dekoracje najlepszych zawodników Spartakiady. Imprezę zakończył wspólny posiłek oraz występ artystyczny Pawła Bączkowskiego.

Wyniki oraz galerię zdjęć ze Spartakiady Seniorów można znaleźć pod adresem: https://posir.poznan.pl/cykle/spartakiada-seniorow.

Kochani Seniorzy, jesteśmy zbudowani Waszą sportową postawą i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Spartakiady w przyszłym roku. Do zobaczenia!

Tenis stołowy