Dzieci z rodzicami biegną przez brodzik

W imprezie rozgrywanej na terenie pływalni letniej POSiR Chwiałka mogą brać udział dzieci w wieku od 1 roku do 15 lat. Najmłodsi zawodnicy do 8 roku życia wystartują w konkurencjach triathlonowych (pływanie + rower + bieg). Starsi uczestnicy w wieku od 9 do 15 lat wezmą udział w aquathlonie (pływanie + bieg). Enea Junior Poznań Triathlon to propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całych rodzin, gdyż w ramach Family Poznań Aquathlon ścigają się zespoły złożone z dzieci i rodziców lub dziadków. Rodzinna sztafeta odbywać się będzie na dystansie 50 metrów pływania i 400 metrów biegu.

Enea Junior Poznań Triathlon tradycyjnie skupia młodych adeptów multisportów, ale dodatkowo ma również służyć upowszechnieniu triathlonu i aquathlonu jako wszechstronnych dyscyplin sportu dla każdego, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Zawody współorganizowane przez Miasto Poznań pokazują, że obie konkurencje nie są zamknięte tylko na „ludzi z żelaza”.

Dziecko biegnie z rowerem

Organizatorzy wydarzenia zapewnią również dodatkowe atrakcje pozasportowe. Zagwarantuje je Strefa Rodzinnej Aktywności, w której nie zabraknie zabaw, gier oraz warsztatów chemicznych i plastycznych. Enea Junior Poznań Triathlon to idealna propozycja na spędzenie rodzinnej, czerwcowej soboty i możliwość rozpoczęcia wakacji na sportowo.

Zeszłoroczna edycja zawodów Enea Junior Poznań Triathlon zyskała uznanie nie tylko samych uczestników. Podczas Forum Poznańskiego Sportu impreza zwyciężyła w kategorii „Młodzieżowa Impreza Sportowa Roku w Poznaniu w 2021 roku” oraz otrzymała I miejsce w kategorii „Małe wydarzenie sportowe” XVIII Gali Sportu i Biznesu DEMES. Zawody znalazły się również w pierwszej trójce finalistów w kategorii Lokalna Inicjatywa Sportowa Kongresu Sport Biznes Polska.

Zapisy na wydarzenie trwają. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Enea Junior Poznań Triathlon oraz na profilu facebookowym.

Dzieci płyną w basenie letnim