zawodnicy w części kolarskiej
W zależności od dystansu zawodnicy w części kolarskiej zrobią od 1 do 4 okrążeń na trasie znad Malty do Jasina (fot. SLT Poznań/Maratomania.pl)

Wyłączone  z ruchu kołowego zostaną następujące ulice bądź jej fragmenty:

  • ul. Krańcowa (od ul. Wiankowej do ul. Warszawskiej),
  • ul. Warszawska (od Krańcowej do węzła Antoninek).

Na węźle Antoninek umożliwiony zostanie przejazd łącznicą poprzez wydzielony prawoskręt w ciągu ul. Warszawskiej do ul. Bałtyckiej.Ruch pojazdów na "śluzach komunikacyjnych" będzie kierowany przez policję.Ponadto w godzinach zawodów:

  • dojazd do Term Maltańskich odbywać się będzie bez utrudnień ul. Termalną,
  • dojazd do Nowego Zoo natomiast za pośrednictwem Kolejki Parkowej "Maltanka",
  • wyjazd dla mieszkańców z os. Warszawskiego: w kierunku północnym odbywać się będzie poprzez łącznicę wzdłuż ul. Warszawskiej wydzielonym prawoskrętem do ul. Bałtyckiej natomiast w kierunku południowym - ul. Browarną do ul. Dymka.

Organizatorzy zawodów przygotowali specjalną infolinię, na której można uzyskać informację o utrudnieniach w ruchu. Infolinia pod numerem 515 137 546 czynna będzie 17,09 w godz, 16-18, 18.09 - w godz. 7-19 i 19.09 - w godz. 7-14.

W związku z organizacją zawodów triathlonowych zmienione zostaną trasy czterech linii autobusowych: 100, 157, 166 i 184. Linia turystyczna nr 100 oraz linia nr 184 będą miały skrócone trasy do przystanku Termy Maltańskie, natomiast na liniach nr 157 i 166 autobusy będą kursować zmienionymi trasami przez osiedle Antoninek. Tramwaje na liniach do pętli Miłostowo będą kursowały bez zmian.Osoby chcące dojechać do Nowego Zoo w czasie obowiązywania zmienionych tras linii nr 100 i 184, będą miały do dyspozycji kolejkę parkową Maltanka.

W sobotę i niedzielę, oprócz lokomotywy spalinowej, na wąskie tory Maltanki wyjedzie parowóz Borsig Bn2t z 1925 roku. Zgodnie z harmonogramem będzie rozpoczynał kursy: ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później - ze stacji Zwierzyniec. Z uwagi na to, że w weekend w tym rejonie odbywać się będą zawody triathlonowe rozkład jazdy Maltanki może ulegać zmianom. 

Utrudnień mogą spodziewać się również piesi. Trasa biegowa triathlonu została wyznaczona wzdłuż brzegu jeziora Maltańskiego po północnej jego stronie (przy Termach Maltańskich).

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy TRI TOUR. Szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie https://www.superleaguepoznan.com/pl/.

plan rejonu startu i mety
informator o zmianach w organizacji ruchu
schemat trasy biegowej
schemat trasy kolarskiej