Ludzie na Lodowisku Chwiałka

We wrześniu na lodowisko przy ul. Ojca Mariana Żelazka wracają regularne treningi, zajęcia oraz mecze. Dla wielu poznaniaków najważniejszą wiadomością jest powrót ślizgawek dla publiczności.

– Na początku sezonu chętnych do poślizgania się będziemy zapraszali w weekendy. Bliżej zimy pojawi się także możliwość korzystania z lodu w dni powszednie – mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Łukasz Miadziołko.

dziecko z misiem - podpórką do nauki jazdy na lodzie (fot. Adam Ciereszko)

Fani jazdy na łyżwach korzystają z lodowiska podczas 45-minutowych tercji. Cena biletu na jedną tercję podczas weekendowych ślizgawek to 9 zł (ulgowy) i 13 zł (normalny). Przy zakupie biletów na dwie tercje otrzymujemy promocję: (14 zł i 21 zł za 90 minut).

Na lodowisku można wypożyczyć łyżwy oraz misia do nauki jazdy. Na miejscu działa również punkt ostrzenia łyżew. Pełna lista usług obiektu wraz z cenami znajduje się na podstronie lodowiska.

Warto pamiętać, że Lodowisko na Chwiałce jest najważniejszym w Wielkopolsce obiektem treningowym, z którego korzystają zawodniczki i zawodnicy takich dyscyplin jak hokej na lodzie, short track czy łyżwiarstwo figurowe. Dlatego w trakcie sezonu warto sprawdzać harmonogram dostępności obiektu na ślizgawki dla publiczności, który jest aktualizowany co tydzień na podstronie lodowiska.

Start sezonu hokejowego

Pierwszy mecz Polskiej Ligi Hokeja Kobiet przed poznańską publicznością będzie miał miejsce już w niedzielę 5 września. Hokeistki PTH Kozice Poznań podejmą drużynę MMKS Podhale Nowy Targ. Zapraszamy do kibicowania od godziny 14.30. Wstęp na trybuny lodowiska jest wolny.

hokeistki na lodowisku podczas meczu