Pływalnia Kasprowicza - tłum ludzi na pływalni letniej w słoneczny dzień
fot. Adam Ciereszko

Przez pierwszy tydzień pływalnia letnia Kasprowicza będzie funkcjonowała w skróconych godzinach. Baseny będą dostępne od 12.00 do 20.00. Od 24 czerwca obiekt przy ul. Jarochowskiego powróci do zwykłego rozkładu (9.00-20.00), uruchomione zostaną ponadto tzw. godziny dla pływaków, czyli poranki (7.00-9.00), podczas których będzie możliwe skorzystanie wyłącznie z 50-metrowego basenu pływackiego. Pływalnia będzie czynna codziennie do 3 września.

Pływalnia Kasprowicza - dzieci w brodziku

Pływalnia na Chwiałce przez cały okres letniej działalności będzie dostępna w godzinach 9.00-19.00. Sezon przy ul. Spychalskiego zakończy się w piątek 25 sierpnia. Po tej dacie obiekt rozpocznie przygotowania do rozruchu basenów krytych, co wiąże się z wcześniejszym przepompowaniem wody z niecek odkrytych do znajdujących się w hali basenowej.

Na obu pływalniach poznanianki i poznaniacy mają do dyspozycji 50-metrowe baseny sportowe, niecki rekreacyjne ze zjeżdżalnią oraz brodziki z wodnymi atrakcjami dla najmłodszych. Na rozległych polanach plażowych można zażywać kąpieli słonecznych, a w sąsiedztwie dostępne są również boiska do siatkówki plażowej i urządzenia do street workoutu. Przy basenach będą działały punkty gastronomiczne, na miejscu będzie także możliwość wypożyczenia leżaka lub parasola.

Pływalnia Chwiałka - basen ze zjeżdżalnią w wodzie kąpią się dzieci

Bilety

Jednorazowy bilet normalny w sezonie 2023 będzie kosztował 23 złote, a ulgowy 16 złotych. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym Poznania i seniorzy (Poznańska Złota Karta). 10-procentowy rabat czeka przy zakupie karnetu na 10 wejść, warto również korzystać z obiektów po godzinie 18.00, wówczas cena biletu wynosi tylko 12 złotych. Uczestnicy programu OK Poznań mogą w dostępnej puli zniżek skorzystać z wejścia na basen letni za 1 zł. Bilety są dostępne w kasach przy wejściu na pływalnie. Zachęcamy także do zakupów za pośrednictwem platformy ToBilet.pl. W upalne dni zakup online oszczędzi nam czekania w kolejce. Pełna oferta letnich pływalni jest dostępna na stronach internetowych Chwiałki i Kasprowicza.

Pływalnia Chwiałka - matka z dzieckiem na brzegu brodzika