Aktualności

Najświeższe informacje

Seniorzy przy partii szachów

Zaplanowane konkurencje pozwolą zawodnikom wykazać się zarówno tężyzną fizyczną jak i biegłością umysłu. Doświadczenie uczestników zagwarantuje wysoki poziom taktyczny zawodów, a młody duch dawkę gorących emocji i wrażeń. Poprzednie edycje pokazały, że na tej imprezie rywalizacja idzie w parze z ideą fair play, a każdy zawodnik jest zwycięzcą.

Każdy z seniorów, znajdzie coś dla siebie, gdyż zawody zostały zaplanowane w ten sposób by uwzględnić różne preferencje uczestników – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Seniorzy będą mogli zmierzyć się ze sobą w lekkoatletyce, pływaniu, bowlingu czy tenisie stołowym a także przy stołach szachowych czy warcabowych wykazując się nie tylko tężyzną fizyczną, ale również zmysłem taktyka. Wszystkie dyscypliny zostaną rozegrane w różnych dniach i godzinach, dając tym samym możliwość wzięcia udziału w jak największej liczbie konkurencji – dodaje Dyrektor POSiR.

Wszystkich mogących pochwalić się przynależnością do elitarnego grona seniorów zapraszamy do udziału w XV Poznańskiej Poznańskiej Spartakiadzie Seniorów.

Zgłoszenia można składać w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Spychalskiego 34 (pokój 202) lub POSiR Oddział MOS przy ul. Gdańskiej 1.

Udział w Spartakiadzie jest płatny, symboliczną kwotą 10 zł, a jej uczestnikami mogą być osoby które do dnia 30 sierpnia br. ukończyły 60 lat. Każdy zawodnik otrzyma medal uczestnictwa, a najlepsi w danych konkurencjach otrzymają medale za zajęcie miejsca 1 3.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do kolejnej edycji Spartakiady startują 4.07.2022 i trwać będą do 20 sierpnia lub 200 zgłoszonych uczestników.