Kąpielisko Plaża Parkowa

Jezioro Kierskie to największy zbiornik wodny miasta, a także jeden z największych w Wielkopolsce. Położony na terenie Pojezierza Poznańskiego zachęca malowniczym krajobrazem do wycieczek pieszych oraz rowerowych. Ponadto miejsce to znane jest amatorom żeglarstwa oraz żeglarstwa lodowego tzw. bojerów.

Kąpielisko, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, to obszar wodny podzielony na dwie strefy: dla nieumiejących pływać o głębokości nie większej niż 120 cm, oznaczonej czerwonymi bojami oraz dla umiejących pływać o głębokości do 4,00 m, wydzielonej żółtymi bojami.

Kąpielisko Kiekrz podczas sezonu kąpielowego jest strzeżone przez wykwalifikowaną kadrę ratowników dbających o bezpieczeństwo zarówno plażowiczów, jak i osób kąpiących się. Od początku kwietnia do końca września zapewnione są przenośne sanitariaty, które spełniają najwyższe standardy higieny. Ponadto na stałe ustawione są „toalety leśne” – komfortowe kabiny toaletowe. Mając na uwadze zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieliska postawiona została również wieża ratownicza.

Przy kąpielisku znajduje się plaża piaszczysto-trawiasta. Na terenie ogólnodostępnym, przylegającym do kąpieliska i plaży, zlokalizowany jest nowoczesny plac zabaw, na którym dzieci zwykle spędzają długie godziny. Tuż obok znajduje się siłownia zewnętrzna, która stanowi alternatywę dla sportów wodnych.

Dla pieszych i rowerzystów zapewniono oświetloną ścieżkę, wzdłuż której stoją estetyczne ławki. W najbliższym sąsiedztwie mieści się wypożyczalnia sprzętu wodnego oferująca szeroki zestaw atrakcji dla entuzjastów sportów wodnych. Istniejąca w tym miejscu infrastruktura będzie dalej rozbudowywana w ramach realizacji projektów PBO 2019 pn. „Plażojada 2 – park wodny i miejsce spotkań” oraz „Ogólnomiejska plaża z kąpieliskiem w Kiekrzu”.

Plaża Parkowa
Plaża Parkowa
Plaża Parkowa
Plaża Parkowa
Plaża Parkowa
Plaża Parkowa