Kompleks sportowy Malta

Obiekty kompleksu Malta

Okolice Jeziora Maltańskiego gęsto zapełnione są infrastrukturą do aktywnego wypoczynku. Wybierz interesujący Cię obiekt i przejdź do szczegółowych informacji na jego temat.

przewijanie w poziomie - podpowidź

Trybuna Toru Regatowego Malta pełna kibiców - na jeziorze widoczne finiszujące kajaki

Tor Regatowy Malta

Malta

Tor Regatowy Malta wraz zapleczem technicznym jest jednym z najbardziej znanych tego typu obiektów na świecie.

Lodowisko

Lodowisko

Malta

Kryte Lodowisko Malta znajduje się przy starcie Toru Regatowego Malta, przy ulicy Jana Pawła II.

Skatepark Rampa Malty

Skatepark Rampa Malty

Malta

Skatepark Rampa Malty znajdziemy przy ul. Szpaków, w pobliżu parkingu przed Szkołą Podstawową nr 55. Został zaprojektowany jako wielofunkcyjne miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych.

Plac zabaw Rodzinna Przystań

Plac zabaw Statek Piracki

Malta

Miejsce zaprojektowane z myślą o najmłodszych, a pośrednio też o ich rodzicach i dziadkach – by było gdzie miło i bezpiecznie spędzić czas z dziećmi. Główną atrakcją jest Okręt Fregata.

Hotel Camping Malta

Hotel Camping Malta

Malta

Obiekt położony w samym centrum miasta, w okolicy mety Toru Regatowego Malta. Piękny zielony krajobraz, spokojny klimat i komfortowe warunki.

Maltańskie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne

Maltańskie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne

Malta

Dogodne usytuowanie w centralnym punkcie miasta w połączeniu z niemal 200 ha pasmem wody i zieleni stwarza idealne warunki zarówno do pracy jak i do odpoczynku.

Kopiec Wolności

Kopiec Wolności

Malta

Wzgórze nad Jeziorem Maltańskim z widokiem na całą okolicę. Przed wejściem na Kopiec znajduje się tablica informacyjna na temat jego historii i symboliki.

Restauracja Rycerska

Restauracja Rycerska

Malta

Restauracja znajduje się na terenie Hotelu Campingu Malta. Specjalizuje się w daniach kuchni staropolskiej i europejskiej.

Trybuna ziemna

Trybuna ziemna

Malta

Otwarty teren trawiasty o ukształtowaniu tarasowym, z widokiem na Tor Regatowy Malta.

Plac przy mecie

Plac przy mecie

Malta

Plac znajduje się przy mecie Toru Regatowego Malta. Teren jest ogrodzony, utwardzony (kostka brukowa). Posiada bezpośredni dostęp do jeziora.

Polana Zielona

Polana Zielona

Malta

Teren znajduje się za tablicą wyników, niedaleko Campingu Malta. Jest to teren otwarty, ogrodzony, o podłożu gruntowo-trawiastym.

Polana Biesiadna

Polana Biesiadna

Malta

Teren polany znajduje się za trybunami Toru Regatowego Malta. Obszar jest ogrodzony, ma podłoże gruntowo-trawiaste, częściowo utwardzone (beton, kostka).

Polana Harcerza

Polana Harcerza

Malta

Teren otwarty z podłożem gruntowo-trawiastym, w otoczeniu parku. Obwód około 560 m.

Plac górny

Plac Górny

Malta

Parking powyżej trybun mety Toru Regatowego Malta. Teren świetnie sprawdza się jako zaplecze techniczne imprez odbywających się na terenie mety.

Mapa kompleksu sportowego Malta
Sprawdź lokalizację obiektów.

Plan zawiera wszystkie istotne obiekty wokół Jeziora Maltańskiego. Zostały one pogrupowane w warstwy, których widoczność można przełączać w bocznym menu.

Lista obiektów

Po lewej stronie znajdziesz rozwijaną listę obiektów, dzięki której łatwo znajdziej interesujący Cię obiekt. Lista pozwala także na przełączanie widoczności warstw z obiektami.

Wybrany obiekt

Po wybraniu obiektu z listy lub z mapy, będziesz mógł zapoznać się ze szczegółami. Przysik "dojazd" pozwala na sprawdzenie trasy dojazdu do obiektu.

mapa Malty

Tradycje i historia
w pełnej symbiozie z naturą.

Niedaleko centrum, we wschodniej części miasta, znajdują się ulubione tereny rekreacyjne mieszkańców Poznania. Ich centrum stanowi Jezioro Maltańskie, sztuczny zbiornik wodny powstały w 1952 roku.

Bogate zasoby przyrodnicze, urocze zakątki, rozbudowana baza gastronomiczna oraz profesjonalnie przygotowane do uprawiania rozmaitych dyscyplin sportowych zaplecze techniczne, składają się na niezwykle urozmaiconą i adresowaną do różnych grup mieszkańców oraz turystów ofertę aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Ta umieszczona w centrum ruchliwej metropolii „wyspa” każdego dnia przyciąga zarówno osoby lubiące aktywnie spędzać czas: rowerzystów, miłośników sportów wodnych, jak i tych, którym potrzeba odrobiny wytchnienia…

malta ...
... ...

Maltańskie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne
oferuje

Maltańskie Centrum Szkoleniowo Konferencyjne jest znakomitym miejscem do organizacji wszelkiego typu szkoleń, spotkań biznesowych, konferencji, bankietów oraz imprez integracyjnych, wzbogacanych o atrakcje, dostępne zazwyczaj tylko w ośrodkach pozamiejskich.

mcsk
Historia

Historia poznańskiej Malty
wiąże się z zakonem joanitów.

Popularna Malta zawdzięcza swą nazwę dawnym właścicielom tych gruntów – Joannitom. Główną siedzibą zakonu, słynącego w całej Europie z opieki nad chorymi, była przez stulecia słoneczna wyspa Malta. Stąd też szlachetnych rycerzy – szpitalników zwano często później Kawalerami Maltańskimi, a nazwę poznańskiego jeziora i położonych wokół niego terenów wypoczynkowych wywiedziono wprost od bajecznej wyspy na Morzu Śródziemnym…

Historia Malty

Oddział Malta

ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań

tel. 61 876 60 11
e-mail:

kierownik: Jarosław Forycki
zastępca kierownika: Jacek Kubiak

NIP: 209-00-01-440