Kompleks sportowy Malta

Aktualności

Bieżące informacje dotyczące Malty.

Zakwit sinic na Malcie - zakaz kąpieli

Od poniedziałku 26 lipca na Malcie obowiązuje zakaz kąpieli spowodowany zakwitem sinic. Przypominamy, że podczas obecności służb ratowniczych na kąpielisku będzie wywieszona czerwona flaga. O zakazie będą informowały również umieszczone na kąpielisku tablice. Zakaz obowiązuje do odwołania. Przypominamy również, że podobny zakaz obowiązuje obecnie także na kąpielisku miejskim Rusałka.


Kibicujemy kajakarzom

Już w najbliższy weekend – w sobotę i niedzielę 24 i 25 lipca na Torze Regatowym Malta odbędą się 36. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, 20. Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym oraz 10. Mistrzostwa Polski w Parakajarstwie.


5 polskich medali na kajakowych Mistrzostwach Europy w Poznaniu

Trzy złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy zdobyli polscy młodzieżowcy (do lat 23) w mistrzostwach Europy w kajakarstwie. Juniorzy – niestety – pozostali z pustymi rękoma. Przypomnijmy, że w rozgrywanej od czwartku na Jeziorze Maltańskim imprezie wystartowało niemal 800 zawodników z 37 krajów.


Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 w kajakarstwie coraz bliżej

Już tylko cztery dni dzielą nas od Mistrzostw Europy Juniorów i U23 (młodzieżowców) w kajakarstwie. W dniach 24-27 czerwca na torze Regatowym Malta wystartuje ponad 800 zawodników z 44 krajów. Na starcie stanie także 43 polskich zawodników – 22 młodzieżowców i 21 juniorów, w tym 8 wodniaków z poznańskich klubów.


12 czerwca startują miejskie kąpieliska

Od soboty 12 czerwca można korzystać z pięciu miejskich kąpielisk. Na plażowanie i kąpiel pod czujnym okiem ratowników Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają do Kiekrza, Krzyżownik, Strzeszynka, nad Rusałkę i nad Maltę.


Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał nad Jeziorem Maltańskim

Z sześcioma medalami zakończyła udział w mistrzostwach Europy w kajakarstwie polska reprezentacja. Ten najcenniejszy, ze złotego kruszcu i tytuł mistrzyni Starego Kontynentu zdobyła w niedzielnym w wyścigu jedynek kanadyjek Dorota Borowska. Kajakarki dołożyły do tego dwa srebrne i dwa brązowe a kanadyjkarze – jeden srebrny medal.


Koncert THE 3 – live stream na Malcie

Już dziś na poznańskiej Malcie, odbędzie się live stream znakomitych poznańskich dj-ów, którzy z uwagi na wprowadzony stan epidemiczny zostali wyłączeni z aktywnego prowadzenia imprez muzycznych oraz umilania Wam czasu swoja oryginalną twórczością. Matthew Clark, Dj Bartes oraz Nevald to dobrze znani na rynku muzyki elektronicznej panowie, którzy potrafią porwać niejedną osobę do tańca.


Memoriał Rafała Piszcza oraz 3 Puchar Polski w kajakarstwie

W sobotę 29 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza, 3. Puchar Polski. W stolicy Wielkopolski wystartowało ponad 400 zawodników z 33 klubów.


Kontakt

Oddział Malta

ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań

tel. 61 876 60 11
e-mail:

NIP: 209-00-01-440