Kąpielisko

Kąpielisko miejskie Rusałka mieści się na jeziorze Rusałka przy ul. Golęcińskiej 27 w Poznaniu. Całe jezioro otaczają lasy, które stanowią ważny ośrodek rekreacyjny dla mieszkańców miasta. Odbywają się tutaj imprezy sportowe i rekreacyjne różnego szczebla, m.in. Grand Prix Poznania w biegach przełajowych i noworoczne spotkania cyklistów.

Kąpielisko, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, to obszar wodny podzielony na dwie strefy: dla nieumiejących pływać o głębokości nie większej niż 120 cm, oznaczonej czerwonymi bojami oraz dla umiejących pływać o głębokości do 4,00 m, wydzielonej żółtymi bojami. Długość linii brzegowej kąpieliska Rusałka wynosi 96 m.

Kąpielisko Rusałka podczas sezonu kąpielowego jest strzeżone przez wykwalifikowaną kadrę ratowników dbających o bezpieczeństwo zarówno plażowiczów, jak i osób kąpiących się. Od początku kwietnia do końca września zapewnione są przenośne sanitariaty, które spełniają najwyższe standardy higieny. Ponadto na terenie znajduje się ogólnodostępny pawilon toalet. Mając na uwadze zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieliska postawiona została również wieża ratownicza.

Przy brzegu mieści się szeroka piaszczysta plaża ograniczona chodnikiem i ławkami. Obok kąpieliska znajduje się molo, które w 2019 r. będzie zmodernizowane zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfort użytkowania.

Tereny przyległe do kąpieliska Rusałka charakteryzują się bogatą infrastrukturą: nowoczesnym placem zabaw dla dzieci, siłownią zewnętrzną, boiskami do gry w siatkówkę plażową, placem do gry w boccia oraz torem rowerowym.

Dodatkowo dzierżawca otworzył park zabaw dla dzieci pod nazwą „Frajda”. W jego szerokiej ofercie znaleźć można różnorodne trampoliny, zjeżdżalnie, kolejki i automaty do gier dobrze wszystkim znane z nadmorskich bulwarów.

Punkty gastronomiczne zapewniają szeroki wybór dań, a dla bardziej wymagających plażowiczów istnieje możliwość skorzystania z odnowionej restauracji.

Nieopodal kąpieliska stoi cieszący się wysoką popularnością odnowiony Piachbar. Użytkownicy kąpieliska Rusałka cenią sobie możliwość skorzystania z ławek i stolików schowanych w cieniu wysokich parasoli.

Późną jesienią 2018 r. ukończono inwestycję obejmująca budowę pomostów pływające od północno-zachodniej strony kąpieliska. Pierwszy z nich będzie do dyspozycji służb ratowniczych oraz porządkowych, natomiast drugi będzie służył wypożyczalni sprzętu wodnego.

Jezioro Rusałka
Jezioro Rusałka
Jezioro Rusałka
Jezioro Rusałka
Jezioro Rusałka
Jezioro Rusałka