Aktualności

Bieżące informacje z kompleksu Rusałka

Kolejne miejsca wypoczynku i rekreacji zrealizowane w ramach PBO

Otoczenie poznańskich jezior - Strzeszyńskiego, Kierskiego i Rusałki - zmieniło się w ostatnich latach nie do poznania. Metamorfoza miejskich plaż to zasługa mieszkańców i Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.


Koniec letniego sezonu kąpielowego – zapraszamy na pływalnie kryte

We wtorek 1 września rusza po przerwie Pływalnia Miejska Rataje na Osiedlu Piastowskim. Baseny letnie POSiR i kąpieliska miejskie kończą swoją pracę 31 sierpnia.


Rusza Lotto Plaża Wolności Poznań 2020

Turniejami – młodzieżowym oraz par mieszanych – rozpoczyna się pierwszy weekend sportowych emocji na Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. A to tylko wstęp do tego, co przygotowali dla kibiców organizatorzy na pierwszy weekend września.


Nad Rusałką i na Strzeszynku można się kąpać

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny odwołał zakaz kąpieli spowodowany zakwitem sinic na kąpieliskach Strzeszynek i Rusałka.


Zakaz kąpieli nad Maltą i Rusałką odwołany

Można już korzystać z kąpielisk nad Jeziorem Maltańskim oraz Rusałką. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny odwołał zakazy kąpieli związane z zakwitem sinic. Na kąpieliskach powiewa w tej chwili biała flaga, co oznacza, że kąpiel jest dozwolona.


Tymczasowy zakaz kąpieli na kąpielisku Rusałka

Z powodu zakwitu sinic na kąpielisku miejskim Rusałka zostaje wprowadzony zakaz kąpieli. Przypominamy, że podobny zakaz obowiązuje również nad Maltą.


11 czerwca startują miejskie kąpieliska

Poznaniacy spragnieni wypoczynku nad wodą od czwartku 11 czerwca mogą korzystać z pięciu miejskich kąpielisk. Na plażowanie i kąpiel pod czujnym okiem ratowników Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają do Kiekrza, Krzyżownik, Strzeszynka, nad Rusałkę i nad Maltę.


Plaże nad poznańskimi jeziorami już dostępne

Od poniedziałku 20 kwietnia można przebywać na terenach zielonych oraz plażach. Poluzowanie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa oznacza, że poznaniacy mogą wrócić nad Maltę, Rusałkę, Jezioro Kierskie oraz Strzeszyńskie pod warunkiem zachowania obowiązujących środków ostrożności.