Kąpielisko

Zlokalizowane jest w północno-zachodniej części miasta, na terenie Pojezierza Poznańskiego. Powierzchnia jeziora wynosi 33,5 ha, średnia głębokość przekracza 8,00 m, podczas gdy głębokość maksymalna wynosi 17,80 m. W najgłębszym miejscu jeziora w 2013 r. zainstalowano napędzany siłą wiatru aerator, który ma na celu poprawę jakości wody.

Kąpielisko, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, to obszar wodny podzielony na dwie strefy: dla nieumiejących pływać o głębokości nie większej niż 120 cm, oznaczonej czerwonymi bojami oraz dla umiejących pływać o głębokości do 4 m, wydzielonej żółtymi bojami. Długość linii brzegowej kąpieliska Strzeszynek wynosi 65 m.

Kąpielisko Strzeszynek podczas sezonu kąpielowego jest strzeżone przez wykwalifikowaną kadrę ratowników dbających o bezpieczeństwo zarówno plażowiczów, jak i osób kąpiących się. Przy brzegu kąpieliska znajduje się piaszczysta plaża, która w całości jest ograniczona ścieżkami,. Od północy i południa ścieżką pieszą, a od wschodu ścieżką pieszo-rowerową.

Nieopodal kąpieliska Strzeszynek usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, nowoczesne molo, siłownia zewnętrzna oraz boiska do koszykówki i siatkówki plażowej. Ponadto na terenie przyległym do kąpieliska znajdują się punkty gastronomiczne: restauracja, sezonowy pawilon z lodami, lokal z przekąskami na ciepło i zimno oraz letni ogród z barem dla wypoczywających. Od 2017 r. funkcjonuje tam również nowoczesny plac zabaw, który jest główną atrakcją dla rodzin z dziećmi.

Jesienią 2018 r. w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców powstała tu również strefa grillowa. Inwestycja pozwala na swobodne i bezpieczne korzystanie z grillów. Mając na uwadze zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieliska postawiona została również wieża ratownicza.

Wraz z końcem 2018 r. wyremontowano toalety publiczne. Oprócz odnowionych toalet, plażowicze w trakcie sezonu oraz w okresie bezpośrednio przed i po nim będą mogli korzystać z toalet przenośnych, które ustawione w niewielkich odległościach od kąpieliska zapewniają komfort i higienę.

Na terenie przyległym do kąpieliska dodatkową atrakcją unikatowy park rzeźby i obiektów artystycznych „Visual Park”. Wszystkie obiekty na terenie parku zaopatrzone są w tablice zawierające po kilka pytań prowokujących do samodzielnej próby odczytania możliwych znaczeń poszczególnych prac.

Strzeszynek
Strzeszynek
Strzeszynek
Strzeszynek
Strzeszynek
Strzeszynek