Aktualności

Bieżące informacje dotyczące kopleksu Strzeszynek

Kolejne miejsca wypoczynku i rekreacji zrealizowane w ramach PBO

Otoczenie poznańskich jezior - Strzeszyńskiego, Kierskiego i Rusałki - zmieniło się w ostatnich latach nie do poznania. Metamorfoza miejskich plaż to zasługa mieszkańców i Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.


Koniec letniego sezonu kąpielowego – zapraszamy na pływalnie kryte

We wtorek 1 września rusza po przerwie Pływalnia Miejska Rataje na Osiedlu Piastowskim. Baseny letnie POSiR i kąpieliska miejskie kończą swoją pracę 31 sierpnia.


Nad Rusałką i na Strzeszynku można się kąpać

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny odwołał zakaz kąpieli spowodowany zakwitem sinic na kąpieliskach Strzeszynek i Rusałka.


11 czerwca startują miejskie kąpieliska

Poznaniacy spragnieni wypoczynku nad wodą od czwartku 11 czerwca mogą korzystać z pięciu miejskich kąpielisk. Na plażowanie i kąpiel pod czujnym okiem ratowników Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają do Kiekrza, Krzyżownik, Strzeszynka, nad Rusałkę i nad Maltę.


Plaże nad poznańskimi jeziorami już dostępne

Od poniedziałku 20 kwietnia można przebywać na terenach zielonych oraz plażach. Poluzowanie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa oznacza, że poznaniacy mogą wrócić nad Maltę, Rusałkę, Jezioro Kierskie oraz Strzeszyńskie pod warunkiem zachowania obowiązujących środków ostrożności.


Obiekty sportowe POSiR zamknięte

Stosując się do wytycznych związanych z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego zamykamy wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne POSiR.


Na Falach 2019 - podziękowania, liczby, sukcesy

Dwa jeziora, szesnaście koncertów, dziesięć intensywnych tygodni, przepełnionych najlepszą polską muzyką na żywo. Tak w najkrótszy sposób można podsumować zakończony cykl Na Falach 2019.