Trasy i terminy spływów

 • 11.07.2021 r. rzeka Warta odcinek Pyzdry – Dębno, ok. 22 km,
 • 17.07.2021 r. rzeka Piława odcinek Szwecja – Krępsko, ok. 21 km,
 • 08.08.2021 r. Szlak kajakowy Puszczy Zielonki odcinek Tuczno – Złotniczki, ok. 8 km
 • 21.08.2021 r. rzeka Drawa odcinek Stera Osieczno – Łokacz Wielki ok. 21 km

Do pobrania:

11.07.2021 r. rzeka Warta odcinek Pyzdry – Dębno

Rzeka Warta odcinek Pyzdry – Dębno odległość ok. 22 km, czas płynięcia około 3,5 godz.

Startujemy na 352km rzeki Warty w jednym z najdawniejszych grodów Wielkopolski. Po 4km mijamy ujście Prosny i wpływamy do Kotliny Śremskiej. Po 10km mijamy prom górno linowy w Pogorzelicy, dokładnie z tego miejsca mamy 100km do mostu Św. Rocha w Poznaniu. Wpływamy do Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Lasy tutaj podchodzą z obustron do rzeki, w drzewostanie dominuje sosna i liczne drzewa liściaste, w których gniazdują ptaki. Stopniowo przewagę zyskują dęby, które nadwarciańskich łęgach królują aż do Poznania. Leniwie mijamy kolejny prom w Czeszewie, następnie ujście Lutyni, most kolejowy na linii Gniezno-Jarocin.Spływ kajakowy Wartą jest łatwy, bez większych przeszkód i świetnie nadaje się dla mało zaawansowanych kajakarzy oraz rodzin z dziećmi.

 • Termin: 11.07.2021 (niedziela)
 • Miejsce zbiórki: Poznań, ul. Gdańska 1 (parking przy boisku, transport autokarem)
 • Zbiórka: godz. 7:00
 • Wyjazd: godz. 7:20

Przed rozpoczęciem spływy planujemy wycieczkę po Pyzdrach. Pyzdry zaliczane do czterech największych i najważniejszych miast Wielkopolski. Tu odbywano zjazdy książąt i królów, wydawano akta królewskie, sprawowano najwyższe sądy, zakładano związki miast, zwoływano wiece rycerstwa i szlachty, zawiązywano konfederacje polityczne, a nawet biskupów konsekrowano. Pyzdry bardzo wcześnie otrzymały prawo niemieckie.

Planowanie rozpoczęcie spływu godz. 11:00, a zakończenie godz. 14:30, w trakcie spływu przewidziano 2 przerwy. W drodze powrotnej obiad ok. godz. 15:30. Przyjazd do Poznania godz. 16:00. Godziny zakończenia spływu i powrotu do Poznania są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Obowiązkowo zabieramy czapkę lub chustę na głowę, strój odpowiedni do pogody, wodę do picia oraz jedzenie. Przypominamy, iż osoby niepełnoletnie muszą być w kajaku pod opieką osoby dorosłej.

17.07.2021 r. rzeka Piława odcinek Szwecja – Krępsko

Rzeka Piława odcinek Szwecja – Krępsko odległość ok 21 km, czas płynięcia około 5 godz.

Początek Piławy stanowi strumyk wypływający z podmokłej okolicy w niewielkiej odległości od zachodniego krańca Jeziora Komorze. Rzeka jest czysta a otaczające ją tereny interesujące i stosunkowo mało zaludnione. Odcinek Piławy, którym płyniemy bardzo kręci i może się wydawać, że pływamy w kółko Malownicza trasa z małym rozlewiskiem, gdzie przenosimy kajaki. Pojawiają się płycizny, które będą nam towarzyszyć do Zabrodzia. Spływ spokojny z wieloma atrakcjami, nadający się doskonale do płynięcia dla całej rodziny. Szczególnie polecany dla osób kochających przygodę ze spływami kajakowymi.

 • Termin: 17.07.2021 (sobota)
 • Miejsce zbiórki: Poznań,ul. Gdańska 1 (parking przy boisku, transport autokarem)
 • Zbiórka: godz. 6:50
 • Wyjazd: godz. 7:10

Planowane rozpoczęcie spływu godz 9:30, a zakończenie godz. 14:30, w trakcie spływu przewidziano 2 przerwy. Po spływie zapraszamy na obiad ok. godz. 15:00. Przyjazd do Poznania ok. godz. 17:30. Godziny zakończenia spływu i powrotu do Poznania są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Obowiązkowo zabieramy czapkę lub chustę na głowę, strój odpowiedni do pogody, wodę do picia oraz jedzenie. Przypominamy, iż osoby niepełnoletnie muszą być w kajaku pod opieką osoby dorosłej

08.08.2021 r. Szlak kajakowy Puszczy Zielonki odcinek odcinek Tuczno – Złotniczki

Szlak kajakowy Puszczy Zielonki odcinek Tuczno – Złotniczki, odległość ok 8 km, czas płynięcia około 3 godz.

Malownicza trasa na terenie jezior: Stęszewskim, Wroczyńskim Dużym, Małym, Jerzyńskim. Spływ na bardzo spokojnym i łatwym odcinku, nadającym się doskonale do płynięcia dla całej rodziny. Szczególnie polecany dla osób rozpoczynających przygodę ze spływami kajakowymi.

Termin: 08.08.2021 (niedziela)
Miejsce zbiórki: Poznań,ul. Gdańska 1 (parking przy boisku, transport autokarem)
Zbiórka: godz. 7:00
Wyjazd: godz. 7:30

Planowane rozpoczęcie spływu godz 10:00, a zakończenie godz. 13:00, w trakcie spływu przewidziano 2 przerwy. Po spływie zapraszamy na obiad ok. godz. 13:30. Przyjazd do Poznania ok. godz. 16:00. Godziny zakończenia spływu i powrotu do Poznania są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Obowiązkowo zabieramy czapkę lub chustę na głowę, strój odpowiedni do pogody, wodę do picia oraz jedzenie. Przypominamy, iż osoby niepełnoletnie muszą być w kajaku pod opieką osoby dorosłej.

21.08.2021 r. rzeka Drawa odcinek Stare Osieczno – Łokacz Wielki

Rzeka Drawa odcinek Stare Osieczno – Łokacz Wielki odległość ok 22 km, czas płynięcia około 4,5 godz.

Drawa od Starego Osiecza płynie szeroko, a przeszkody z drzew zdarzają się sporadycznie. Drawa od Starego Osieczna płynie szeroko, a przeszkody z drzew zdarzają się sporadycznie. Z prawej mija leśniczówkę Kotlina, obok które przygotowano dogodne miejsce do biwakowania, w pobliżu stoją ruiny dużego schronu. W latach 30. XX w. właśnie w tej okolicy wybudowano silny węzeł obronny Wału Pomorskiego i był to jeden z najmocniej ufortyfikowanych odcinków. Przez kolejne kilometry rzeka silnie meandruje wśród licznych starorzeczy. Malownicza trasa na rzece Drawa, biegnie na bardzo spokojnym i łatwym odcinku, nadającym się doskonale do płynięcia dla całej rodziny. Szczególnie polecany dla osób rozpoczynających przygodę ze spływami kajakowymi.

 • Termin: 21.08.2021 (sobota)
 • Miejsce zbiórki: Poznań,ul. Gdańska 1 (parking przy boisku, transport autokarem)
 • Zbiórka: godz. 7:00
 • Wyjazd: godz. 7:15

Planowane rozpoczęcie spływu godz 9:30, a zakończenie godz. 15:00, w trakcie spływu przewidziano 2 przerwy. Po spływie zapraszamy na obiad ok. godz. 15:30. Przyjazd do Poznania ok. godz. 18:00. Godziny zakończenia spływu i powrotu do Poznania są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Obowiązkowo zabieramy czapkę lub chustę na głowę, strój odpowiedni do pogody, wodę do picia oraz jedzenie. Przypominamy, iż osoby niepełnoletnie muszą być w kajaku pod opieką osoby dorosłej.

Organizator

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy

ul. Gdańska 1
61-123 Poznań

tel./fax 61 877 23 29
e-mail:

poniedziałek – piątek, godz. 7:30 – 15:00

NIP: 209-00-01-440